PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10746}

Obietnica

The Pledge
6,8 25 652
oceny
6,8 10 1 25652
6,9 10
ocen krytyków
Obietnica
powrót do forum filmu Obietnica

Film sam w sobie nie jest zły, ale bardzo irytująca jest ta jedna sztampowa zmiana w stosunku do oryginału Durrenmatta - oczywiście sprawca musi być duchownym.

Lokepine

A jak było w oryginale? Bo tutaj sprawcą nie był duchowny.

Sessvisto

Czyżbym nieuważnie oglądała?



Spojler

































Pastor to duchowny.

Lokepine

No tak, ale sprawcą nie był pastor, twarz mordercy jest nawet widoczna przez sekundę w filmie. Nie wiem czy mówić więcej, czy chcesz (uważniej) obejrzeć jeszcze raz.

Sessvisto

Ciekawe. Jest opcja, że zasugerowałam się pierwowzorem, i filmowym , i książkowym, czytałam i oglądałam je jednym ciągiem i ta wersja była obejrzana chronologicznie jako ostatnia. Jeśli kiedyś wrócę do tego filmu, to obejrzę go uważniej ;)

Lokepine

Film jest obecnie dostępny na Netflixie. Jeśli faktycznie zamierzasz obejrzeć jeszcze raz to nie czytaj dalej!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Twarz mordercy ujrzysz przez sekundę w minucie 35:30. Jest to pan Olivier - pracownik sklepu z czekoladkami, do którego przyszedł główny bohater filmu. Na to, że ten Pan jest mordercą wskazuje fakt, że pod koniec filmu pani która z nim pracowała w sklepie wołała go i pytała gdzie są czekoladki jeżozwierze. Swoją drogą pastor był krótko ścięty, a postać w czarnym samochodzie miała ewidentnie dłuższe włosy, więc nie wiem jak mogłaś pomyśleć, że to pastor był mordercą :) Pozdrawiam cieplutko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones