PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649338}

Obsesja zazdrości

No Good Deed
5,6 6 667
ocen
5,6 10 1 6667
Obsesja zazdrości
powrót do forum filmu Obsesja zazdrości

Dla aktora tej klasy co Idris Elba gra w takiej produkcji, to degradacja. Nie wiem co mu strzeliło do głowy, żeby wybrać taki scenariusz. Może on głupieje na stare lata?
Tak czy owak filmik ani przez chwilę nie zaskakiwał, wszystko schematyczne i przewidywalne.

ocenił(a) film na 10
per333

Bardzo dobrze zagrane, schemat nie taki przewidywalny bo po obejrzeniu dziesiatek filmow o porwaniu ten zaskakuje. Spodziewalam sie jakiegos schematu czemu i po co on ja porwal ale na koncu wszystko sie wyjasnia. Polecam dla fanow thillerow bez polewow krwii i strzelanin. 10/10

ocenił(a) film na 4
pinkcandy

10/10? Troll-konto czy naprawdę uważasz, że to arcydzieło światowej kinematografii? Twój post (i ocena) nominowany jest do nagrody "kuriozum miesiąca".

ocenił(a) film na 10
per333

Moja ocena wynika z doswiadczenia. Obejerzalam ostatnio ponad 20-30 w tydzien - obejrzalam to za duzo powiedziane bo po prostu wiele nie mogla utrzymac mojej uwagi na dluzej. Filmy byly gatunkami thiller a rozchodzilo sie o bron, strzaly i rozlew krwi, a nie o to zeby daly ten dreszcz, to cos co sprawia ze siedzisz z zapartym tchem i ogladasz kazda sekunke filmu. Ten doskonale sie spisal.

Scenariusz nie byl dla mnie przewidywalny, nie do konca znane byly motywy glownego bohatera, na poczatku wydaje sie ze to jego kolejny narcystyczny atak, ale tak nie jest. No i to ze masz glownej bohaterki jest w to tez zamieszany. Gra aktorska i ujecia sa dobrze zrobione, muzyka, film tez mowi o zaburzeniu psychologicznym ktore naprawde istnieje. Nie wiem czego oczekujesz ale w latach 2012-2014 ciezko bylo o taki film (jak mowilam, typowy thiller, a nie sensacyjny z duzym polewem krwi), a obejrzalam juz chyba kazdy ktory mial w opisie thiller.

ocenił(a) film na 10
pinkcandy

Dla mnie film moglby byc jeszcze dluzszy i rozwijac zaburzenie tej osoby oraz jej "wyzsze cele" i jakies zasady wg ktorych dzialala. Na to sie zanosilo, ale nie jest do konca jasne dlaczego jej np. nie zgwalicil, po co kazal zalozyc jej ciuchy i czemu zabral ja do domu swojej eks (ktora byla biala, wiec nie o odegranie jej roli pewnie chodzilo).

pinkcandy

Na wszystkie Twoje pytania dość latwo odpowiedzieć :
zasady wg których dzialal , masz w tytule ,kierowala nim obsesyjna zazdrość
dlaczego jej nie zgwalcil- a niby dlaczego miał to zrobić ? nigdzie nie ma mowy ,ze jest gwałcicielem
dlaczego kazal jej się ubrać ? - odp jest banalna , bo stala z nim pod prysznicem i była cala mokra
dlaczego zabral ja do domu eks - dlatego ,ze ona zadzownila po policje i nie mogli dużej być u niej , a on chciał zwabic jej meza + to ,ze był dość poważnie ranny ( ugodzony nozem w brzuch ) ,wiec chciał opatrzyć ranę ,a jej dom w pobliżu

tomek23452

Jeśli już ,to mogliby rozwinąć watek , rzekomego zabójstwa 5 kobiet , których mu nie udowodniono , bo skazany został za pobicie ze skutkiem śmiertelnym , zresztą właśnie z zazdrości . Wlasciwie poza wzmianka na początku filmu , wspomina o tym tylko jeszcze jego eks ,gdy się kłócą ,pyta " a co z tymi 5 zabitymi kobietami ?" ,jednak bez odpowiedzi ze strony Colina

ocenił(a) film na 4
pinkcandy

polska język trudna języka a ja nie wiedzieć o co do mnie opowiadać bo twoja języka jest łamana polszczyznami i uśmiecham się do ty ale ty może nie musieć pisać na forumach skoro to takie trudność. i jeszcze raza pytań czy ta filma to arcydzieło świata kinematografiami na pewno taka? polska język trudna języka.

ocenił(a) film na 10
per333

Fakt :) Dlugo nie mieszkalam w Polsce :D i nie uzywam polskich znakow ale wypowiedz jest w miare zrozumiala. Oto wolne tlumacznie ;) :

"Moja ocena wynika z doswiadczenia ogladania thillerow. Obejerzalam ostatnio ponad 20-30 filmow w tydzien - obejrzalam - za duzo powiedziane, bo po prostu czesto nie moglam utrzymac mojej uwagi na dluzej.
Filmy byly gatunkami thiller (czyli ma byc dresczowcem, owiany jakas tajemnica) a rozchodzilo sie czesto o bron, strzaly i rozlewy krwi, a nie o to cos co sprawia ze siedzisz z zapartym tchem i ogladasz kazda sekunde filmu. Ten doskonale sie spisal!

Scenariusz nie byl dla mnie przewidywalny. Nie do konca znane byly motywy glownego bohatera. Na poczatku wydaje sie ze to jego kolejny narcystyczny atak, ale tak nie jest. No i to ze maz glownej bohaterki jest w to tez zamieszany.
Gra aktorska i ujecia sa dobrze zrobione i muzyka. Film tez mowi o zaburzeniu psychologicznym ktore naprawde istnieje. Nie wiem czego oczekujesz (mozesz wytlumaczyc czym wg jest wysmienity thiller?), ale w latach 2012-2014 ciezko bylo o taki film. Obejrzalam juz chyba kazdy ktory mial w opisie thiller."

"Dla mnie film moglby byc jeszcze dluzszy i rozwinac bardziej zaburzenie glownego aktora oraz jejgo "wyzsze cele" ktorymi sie kierowal i wg ktorych dzialal. Do tego zmierzal na poczatku, ale pewne rzeczy nie byly do konca jasne: dlaczego jej np. nie zgwalicil, po co kazal jej zalozyc ciuchy i czemu zabral ja do domu swojej eks (ktora byla bialej karnacji, wiec podswiadomie nie kierowal sie tym ze ona mialaby zastapic jego byla i odegrac jakas role w jego chorobie."

Na poczatku filmu jest powiedziane ze mial on, niezbyt znane, zaburzenie psychiczne - zwane narcyzmem i byl inteligentny. Jesli w filmie rozwinietoby ta kwestie bardziej, bylby to wysmiety psychologiczny thiller jakich teraz malo.

ocenił(a) film na 10
pinkcandy

Jeszcze cos - wlasnie po to pisze na forach zeby poprawic troche swoj polski. Dzieki ze mnie upomniales ;)

ocenił(a) film na 4
pinkcandy

Dobra, skoro polskiego nie używałaś od lat, nie będę się czepiał i przepraszam za swój poprzedni post. Ale nadal uważam, że uznawanie tego filmu za arcydzieło światowej kinematografii to absurd. I na tym kończę tę jałową dyskusję z Tobą.

ocenił(a) film na 10
per333

Jalowa? Moze - bo nie podajesz konkretnych argumentow czemu film jest do d...
Ani czym jest wg Ciebie dobry thiller i jakies przyklady.

Arcydzielo to jest kinematografii z dwoch poprzednich lat. Teraz wszystko nowe jest jakas powtorka, bo nowe tamaty filow juz coraz trudniej.

ocenił(a) film na 10
pinkcandy

Mezczyzni czesto oceniaja thiller pod katem tego ile walki i strzalow pada (super ujecia strzelania itd.), mnie bardzo kreci watek psychologiczny.

Podobaly mi sie ktore ostatnio widzialam:
Plan lotu
Sierota
Siedem

per333

Polonista się znalazł i koneser sztuki filmowej,

darecki_dz

hmmmm....teraz to chyba rzuce moneta , czy ogladac :P

pinkcandy

Jeżeli pod koniec wszystko się i tak wyjaśnia to dla mnie nie jest to plus filmu ;)

ocenił(a) film na 3
per333

Fakt, też się na tym filmie okropnie wynudziłem.

per333

Ale fajny biust miala ta ktora rabnal na poczatku i to mnie zachwycilo - niestety kolejne 2 kobiety juz takich walorow nie mialy przez co film stracil w moich oczach - a szkoda bo zapowiadalo sie solidne kino.

per333

Przepraszam, że wtrące 3 grosze. "Aktora tej klasy"??! Wymień mi 3 arcydzieła filmowe w których Idris pokazał mega kunszt aktorski. Pomijam jeden dobry serial. Nie przesadzajmy może, to nie Denzel Washington. To, że często go widzimy w filmach nie oznacza że jest "tej klasy" aktorem :) Ot aktor filmów z przeciętną oceną między 5,5-6,5 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones