PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015306}

Obsesja

May December
6,4 10 309
ocen
6,4 10 1 10309
7,4 35
ocen krytyków
Obsesja
powrót do forum filmu Obsesja

Zwiastun i recenzje niektórych krytyków zapowiadają nie wiadomo jaką intrygę,tajemnicę Bóg wi co jeszcze.A tymczasem Portman węszy jak to był.Chyba nie chciało jej się zagrać żadnej obsesji.Widocznie miało tu być coś więcej ale nie widać żeby wyszło.

ocenił(a) film na 3
Ferxo111

Też się zastanawiam. Spodziewałem się jakiejś bomby i naprawdę dobrego filmu,a to było nic. Niestety. Cała ta intryga, dramat, tak słabo ujęte i wyrażone. Aż rozczarowałem się tym, że Portmonetka w tym zagrała i pokazała swoją twarz.

ocenił(a) film na 8
ekwi

Dla jednych nic a drudzy jednak zrozumieli i docenili. Film ewidentnie nie dla wszystkich. Podczas naszego seansu jakaś parka wyszła w 1/3 filmu, po zjedzeniu końskiej porcji popcornu i kilkukrotnym zerkaniu na godzinę w komórce. Pewnie spodziewali się filmu mniej wymagającego od odbiorcy.

ocenił(a) film na 3
fiat_uno

Tak, nie dla wszystkich. Ja lubię dobre kino. Samym filmem są zaskoczeni prawdziwi bohaterowie tych wydarzeń. Ja niestety dotrwałem do końca bo z kina nie wychodzę jak już się wybiorę ;) Niewiele tam było do zrozumienia. I ja tą parką nie byłem, niestety # 2. Z kolei ma skromna osóbka spodziewała się filmu dla bardziej wymagającego odbiorcy, ale cóż poradzić ;) takie czasy.

Ferxo111

Dziwne, żeby Portman grała obsesję, skoro to tylko polskie tłumaczenie tytułu. Wg mnie bardzo nietrafione

ocenił(a) film na 5
Marcussss

Jeśli nie zagrała obsesji to co zagrała? Wypadałoby coś zagrać,zwłaszcza jeśli dostało się tyle nagród.

ocenił(a) film na 9
Ferxo111

Marketing swoje, film swoje. Oryginalny tytuł, bardziej adekwatne May December obrazuje różnice wieku i różnice w etapie życia. Co do tego co tu miało być, jest tu całkiem sporo. SPOILERY zdradzające motywy filmu, ale bez szczegółów dotyczących fabuły. Przewijają się tu cztery główne tematy: 1. czy coś złego, pasożytniczego, może doprowadzić do czegoś dobrego 2. wykorzystanie osoby nieletniej przez starszą okrada ją z cennego czasu i doświadczeń życia, których nigdy nie odzyska 3. o tym jak normalizujemy na poziomie indywidualnym i społecznym pewne traumy i złe zachowania, po to by móc "żyć dalej" 4. o tym jak przemysł filmowy próbuje opowiedzieć personalne historie w autentyczny sposób, ale ten autentyzm zawsze mimo starań będzie sztuczny i nie odda całości prawdy.

silentman

Bardzo trafione!

silentman

Ale nikt mu nie kazał z nią być do końca życia film słaby zawiodłem się nie mój klimat.

ocenił(a) film na 8
silentman

Zgoda.Bd

ocenił(a) film na 8
Ferxo111

Film pokazuje dramat pedofili i pokazuje też patologię celebrytów. Portman, która poznaje ten dramat, sama okazuje się być tak samo zepsuta.

ocenił(a) film na 8
Ferxo111

Dla mnie świetny film, bawiący się oczekiwaniami widza, zwodzący (np. postać Natalie Portman, która najpierw nas wproqadza w ten świat, a potem okazuje się równie nieobiektywnym narratorem jakim byłaby nawet chyba Gracie), grający skojarzeniami i gatunkami, pełen nawiązań do Nabokova oczywiście, ale też np. Bergmana. Świetnie zagrany, gdzie trzeba subtelnie, gdzie trzeba telenowelowo. Doskonale podsumowanie absurdu tabloidyzacji i trochę obsmianie "przygotowywania się do roli". To tak na gorąco, oglądałam 2 dni temu, i ciągle mi kolejne rzeczy przychodzą do głowy. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones