PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015306}

Obsesja

May December
6,4 10 309
ocen
6,4 10 1 10309
7,4 35
ocen krytyków
Obsesja
powrót do forum filmu Obsesja

Odebranie dzieciństwa, zaprzepaszczenie realizacji marzeń, zniszczenie sfery psychicznej i emocjonalnej, zablokowanie procesu naturalnego dojrzewania. Akt seksualny w tym wszystkim to nie najważniejszy problem.
Ale film nakręcony jak zza matowej szyby. Dlaczego do cholery to jest zakwalifikowane jako komedia?

Agatonik

szkoda tylko, że nie przeprowadzili ani jednego wywiadu z Vili Fualaau, ani nawet nie poinformowali go, że na podstawie jego doświadczeń będzie robiony film. Może dlatego, że Vili Fualaau ma się dobrze i jego dzieci mają się dobrze, tworzą normalną rodzinę, i żadne jego marzenie nie zostało zaprzepaszczone...

Ezo_Okami

" Latem 2019 r. małżonkowie sfinalizowali rozwód, bo według informatora podającego się za przyjaciela Vili wreszcie "zdał sobie sprawę, czym był jego związek".(...) potem przed kamerami przyznał:

Nie mógłbym spojrzeć na 13-latkę i poczuć do niej pociąg. Wszyscy mamy swoje preferencje, ale to nie jest coś, do czego bym dążył. A jeśli, natychmiast zgłosiłbym się do specjalisty." Żródło: Onet.pl

Pedofilia niszczy psychikę i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
To jakbyś napisał(a)?: bo tym jak odrąbał jej siekierą nogę mają się dobrze, a ona ma protezę, więc żadne jej marzenie nie zostało zaprzepaszczone.

Agatonik

Obsesji jeszcze nie widziałem, ale Twoje opisywane wrażenia przywiodły mi na myśl inny wybitny film, również z Natalie Portman w roli głównej, w które bohaterka była także molestowana przez swoją matkę-opiekunkę i niezwykle ciekawie obserwowało się tam skutki tych wydarzeń w kontekście działań i motywacji głównej bohaterki w jej dążeniu ku perfekcji. To takie tylko moje skojarzenia, bo film jak sądzę, jest utrzymany w nieco innej tonacji i tematyce.

xobevil

O "Czarnego Łabędzia" mi oczywiście chodziło.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

E tam... Czy bohaterka tego filmu źle zrobiła? No źle zrobiła, ale kto z nas nie ma pokus? Niech się pokaże...

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Pokusa to chęć zjedzenia całej tabliczki czekolady. A cytat jakby znajomy. Chyba jakiś klecha tak komentuje pedofilię.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Klecha, ale nie byle jaki ;)

Sqrchybyk

Pokusy mogą mieć ludzie z empatią, ale też psychopaci. Ci pierwsi nie przekroczą pewnych granic, a ci drudzy, no cóż...

ocenił(a) film na 9
arma

Ja to wiem, powiedz to autorowi, którego zacytowałem w swoim komentarzu ;)

Sqrchybyk

Nie pisałam konkretnie do Ciebie,  nie zwracałam się również do autora zacytowanych słów tylko ogólnie wskazywałam, że jednym z podstawowych czynników, który nas powstrzymuje, jest,  nie jakiś nakaz czy zakaz moralny wpajany przez religię czy wychowanie, albo co najgorsze  - pouczanie,  ale  empatia właśnie. U jednych  większa, u innych mniejsza, a u jeszcze innych niewystępująca.
Różne rzeczy ludzie gadają. Słowa to jeszcze nie czyny. Ja najbardziej jednak boję się tych, którzy potrafią się świetnie maskować, tak jak choćby bohaterka filmu, przecież jakby nie było na początku poznajemy ją mimo wszystko jako ofiarę, chyba że ktoś raczej sugerował się prawdziwą postacią opisywaną przez media. Dopiero gdy coraz więcej widzimy i potrafimy się do tego zdystansować nie wpadając w szpony jej manipulacji, dociera do nas z jaką osobą mamy do czynienia.

ocenił(a) film na 6
arma

A w którym momencie spostrzegasz ją jako ofiarę?

Agatonik

Zaznaczam, że oglądałam ten film beż żadnej wiedzy o kim jest, czego dotyczy temat. Na początku, gdy jeszcze nie wiemy kto jest kim, bohaterka dostaje pudełko z wiadomą zawartością, Informuje, że to zdarza się często, choć ostatnimi czasy rzadziej. Więc poznajemy ją, jeszcze nie wiedząc, co zrobiła, jako ofiarę hejtu. Gdy jest sama z mężem zazwyczaj płacze. On w rozmowie z aktorką stwierdza, że jej nie zostawi, bo ona tego nie wytrzyma. Ludzie z litości zamawiają u niej ciasta. Wg starszego syna jej karygodne postępowanie jest wynikiem molestowania w dzieciństwie...

ocenił(a) film na 6
arma

Tak, na samym początku możemy tak pomyśleć. Jednak dość szybko wiadomo, że ofiarą jest ktoś inny,

Agatonik

Jakby to było takie oczywiste, to ten związek niemiałby prawa trwać. I tu już wkrada się prawdziwe życie. Nie wierzycie? To naprawdę miało miejsce.

Sqrchybyk

no pokusą pedofilii bym nie nazwała. ciekawa jestem do jak wielu dzieci piszesz i mówisz im, że jesteś Wojtek i też masz 12 lat.

ocenił(a) film na 9
masquerade__

Naprawdę nikt już nie pamięta tego tekstu który zacytowałem??? Przecież to spory (i słusznie!) skandal był i dość jeszcze niedawny...

Sqrchybyk

Oczywiście że każdy ma jakieś pokusy
Jedni do zabijania gwałtów kradzieży pedofili
Inni do zakupów jedzenia słodyczy czy zdrad
Tylko różnica jest taka że za jedne rzeczy idzie się do więzienia bo są patologiczne krzywdzące moralnie nieakceptowalne 


ocenił(a) film na 8
Agatonik

Niewątpliwie są elementy komediowe. Nie śmiałaś się na filmie? :)

ocenił(a) film na 6
Arturro_P

Nie, nie śmiałam się. Czasami pojawiał mi się uśmiech żenady dla zachowania albo jednej, albo drugiej bohaterki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones