PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 025
ocen
5,7 10 1 27025
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Mlodzież po protu nie zrozumie, nie pamieta, nie zan... Moze z opowieści rodziców, to ewentualnie. Można tez docenić sposób prowadzenia fabuły i mistrzowskie aktorstwo.

ocenił(a) film na 7
kowalik5

To po części prawda :)

kowalik5

"Bardzo dobry, ale dla starszego widza" - nie do końca jednak, sprawnego intelektualnie ...

1974

po części masz racje, choć dobrze pamiętam PRL, ale wystarczy się interesować historią , by zrozumieć film . Przecież nikt z nas na wojnie nie był, ale oglądając filmy z II wojny światowej , możemy się wczuć w przeżycia bohaterów --- po prostu ''empatia''

ocenił(a) film na 1
kowalik5

do młodzieży nie należę. I nie rozumiem.. jak można wypuścić takiego gniota.

mszczep1

Jestem sprawna intelektualnie i nie żyłam w czasach komuny, mimo to film do mnie przemówił. Argumenty mówiące, iż jeśli czegoś sie nie przeżyło to sie tego nie zrozumie są dla mnie kompletnie absurdalne. Według mnie w tym filmie nie o bohaterstwo tudzież aspect czasowy chodzi, ale o typowe mentality polaków lokujących się tam gdzie im pasuje. Doskonale odnajdujemy sie w "nowych" czasach I podobnie w komunie często przypadek rzucał ludzi w nieoczekiwane okoloczności życiowe. Wydaje mi się, że często nadal jestesmy takimi Bratkami, wiadomo w innym kontekście, ale jednak....

lenk

dobrze prawisz --- popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones