PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 025
ocen
5,7 10 1 27025
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

Komedią

ocenił(a) film na 7

na pewno nie jest i powoływanie się na "Seksmisję" to przesada ale to nie powód wylewania żółci i
bezkrytycznych jedynek. Filmowi bliżej do "Obywatela Piszczyka" i "Zezowatego szczęścia" czyli
komediodramat dla większości dojrzałych i niektórych młodszych kinomanów.

ocenił(a) film na 9
jawor61

Brawo, zgadzam się! :)

ocenił(a) film na 4
jawor61

A jednak czuję się trochę oszukana. Trailer zapowiadał coś zupełnie innego i twórcy o tym wiedzieli.

ocenił(a) film na 4
nache

Niestety też się na to nabrałem. W tym filmie nie ma nic śmiesznego, jest tylko smutek dramat i tragizm. Niestety pamiętam tamte czasy i myślałem że będzie to komedia. Nie czytałem recenzji ani wywiadów i nie wiedziałem że to film całkowicie polityczny. Oczywiście jak bym wiedział o czym jest film to bym inaczej do niego podszedł. Nie podobało mi się to że zostałem oszukany. Chciałem Wreszcie coś fajnego z panem Stuhrem. A tu znowu polityka żydzi i ponura rzeczywistość dawnych czasów. Np "Zawrócony" Kutza z świetnym Zamachowskim, też potrafi pokazywać tamte czasy ale w ciekawy sposób.

ocenił(a) film na 7
jawor61

Bardzo dobry komentarz. Zdecydowanie nie jest to komedia a satyra, w zasadzie mi w kinie nie było tak bardzo do śmiechu, może poza jakimiś dwoma scenami. Zwiastun faktycznie sugeruje komedię ale na szczęście film zaskoczył mnie pozytywnie.

ocenił(a) film na 7
sunshine55

Zgadzam się z przedmówcami... Również liczyłam na komedię, a takich scen było dość mało.. Film niestety nie powala na kolana, ale warto pójść, żeby to sprawdzić! :)

ocenił(a) film na 7
zozolek297

Bo to nie jest komedia tylko Komedio Dramat. Moim zdaniem całkiem dobrze opowiedziana tragedia PRL i dzisiejszej Polski. Nie brakowało scen które wywołały uśmiech na mojej twarzy, p. Jerzy i p. Maciej genialnie zagrali swoją rolę. Moja ocena 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones