PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700441}

Ocalona

Survivor
5,8 10 505
ocen
5,8 10 1 10505
Ocalona
powrót do forum filmu Ocalona

A mnie się podobał

ocenił(a) film na 7

Strasznie wszyscy narzekają na płytkość czy brak logiki scenariusza oraz różnego typu niedociągnięcia i niespójności. A ja oglądając ten film wyłączyłem analityczne myślenie oraz zmysł szukania dziury w całym i dzieki temu bawiłem się świetnie. Oczywiście można powiedzieć, że treść nie była nowatorska a podobne filmy bywały już w przeszłości nie raz. Ale co mnie to obchodzi, film akcji dla mnie ma być dobrą rozrywką - i był. Akcja do samego końca trzymała w napięciu. A najbardziej z tego wszystkiego podobał mi się Pierce Brosnan. Przecież znamy go głównie z odtwarzania pozytywnych i prawych bohaterów a tutaj moim zdaniem świetnie zagrał zimnego mordercę i terrorystę. Tak jak mówiłem od filmu akcji oczekuję dobrej rozrywki i ponieważ ją dostałem + gratisowo otrzymałem świetną rola Brosnana to z czystym sumieniem mogę dać temu filmowi 7. A wy sobie kręćcie nosami.

ocenił(a) film na 6
zombi248

Potwierdzam. Jakie to szczęście, że nie kieruję się ocenami na FW. W przeciwnym wypadku przegapiłabym ten dobry film. Nie lubię tematyki terrorystycznej a tu jest ona podana w ciekawej, spiskowej formie inspirowanej, jak ktoś zauważył, Trzema dniami kondora.

ocenił(a) film na 3
zombi248

tez nie oczekiwalem filmu oskarowego ale wszystko ma swoje granice, max 3/10

zombi248

Przybijam piatke :)

ocenił(a) film na 3
zombi248

A mi się nie podobał. Film jest w stylu kina akcji rodem z poprzedniego wieku. Brosnan gra jak Arnie, goni se niespiesznie Milę - ta pół filmu przed nim ucieka, w ogóle nie podejrzewając, że ten śledzi jej lokalizator GPS. Trochę to też przypomina pierwszego Matrixa. Stary motyw ubrano we współczesną fabułę z gł. bohaterką rodem z serialu "24", ale taż jakoś nieporadnie - zwłaszcza jeśli chodzi o przesłanki działania zbirów. Niby jest jakiś szantaż z synem porwanym w Afganistanie, jakaś zemsta na Ameryce za córkę czy tam żonę, i hitman który jest po prostu najemnikiem za kasę - sporo wątków, wszystkie potraktowane po łebkach, ogólnie nie wiem o czym był ten film, a sam Brosnan mógłby na koniec podnieść się z tego chodnika, ukazać przewody zamiast tkanki skórnej i zacząć gonić Milę od początku.

ocenił(a) film na 6
creep_

fajne podsumowanie :D

ocenił(a) film na 7
creep_

Hehe. Rozbroiło mnie to ostatnie zdanie w Twojej wypowiedzi :) A będąc precyzyjnym, to właściwie część zdania - ostatnie dwie linijki: "ogólnie nie wiem o czym był ten film, a sam Brosnan mógłby na koniec podnieść się z tego chodnika, ukazać przewody zamiast tkanki skórnej i zacząć gonić Milę od początku".  Dobre. W gwoli ścisłości, to powinno być nowe zdanie, a nie jego dalszy ciąg po przecinku. Wtedy znacznie lepiej by to wyglądało, a co za tym idzie - po prostu lepiej czytało. No ale cóż...nikt nie jest doskonały :)

ocenił(a) film na 7
zombi248

Całkiem dobra trzymająca w napięciu sensacja, 7/10

ocenił(a) film na 6
davidns

... i pod tym się podpisuję

davidns

Oczywiście. Pierce w formie, film ciekawy

ocenił(a) film na 7
zombi248

Zgadzam się z Tobą!

zombi248

mi się podobał a nie mnie

ocenił(a) film na 7
zombi248

"Oczywiście można powiedzieć, że treść nie była nowatorska a podobne filmy bywały już w przeszłości nie raz. Ale co mnie to obchodzi, FILM AKCJI DLA MNIE MA BYĆ DOBRĄ ROZRYWKĄ - I BYŁ.  AKCJA DO SAMEGO KOŃCA TRZYMAŁA W NAPIĘCIU".                                         No i brawo! Jestem tego samego zdania! Zacytowany przeze mnie fragment Twojej wypowiedzi...precyzując to treść "wytłuszczona" specjalnie przeze mnie, jest kwintesencją tego, czego powinno się oczekiwać od takich filmów. Jeszcze raz brawo! Przynajmniej jeden oryginalny, nie idący z prądem, ale pod prąd :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones