PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618354}

Ocean ognia

Hunter Killer
6,6 18 713
ocen
6,6 10 1 18713
5,8 4
oceny krytyków
Ocean ognia
powrót do forum filmu Ocean ognia

Błagam niech będzie chociaż w połowie tak dobry jak polowanie na czerwony październik i karmazynowy przypływ

ocenił(a) film na 3
baiotelli

Są setki filmów o okrętach podwodnych, a może by wreszcie film o okrętach nawodnych?

Leszy2

Albo o okrętach powietrznych.

Janus83

Albo o okrętach kosmicznych.

slavek_fw

Albo o okrętach podziemnych.

Janus83

Albo o okrętach naddźwiękowych

Radiw84

Albo o okrętach kroczących (Gwiezdne Wojny)

Janus83

Albo o okrętkach

Radiw84

Albo o krętkach jelitowych.

Janus83

Albo o krętakach (Krętak pospolity)

Radiw84

Albo o szyciu na okrętke.

Janus83

Albo o okręcaniu.

Radiw84

albo o dokręcaniu (śruby)

ocenił(a) film na 7
tegesno

Albo o kręceniu wora...

topjes

albo o kajneKrencach (ich troje)

ocenił(a) film na 6
czouk7777

albo o kręceniu śmigła

ocenił(a) film na 6
Bosman.

Ha ha ha

ocenił(a) film na 3
batka_09

Przeczytałem i padłem hahaha. Naprawdę:D

Leszy2

Setki powiadasz? Chyba tylko jeśli nagrywasz swoje zabawy łodziami w wannie. 50 nie znajdziesz raczej, bo o jakichś starych beznadziejnych gniotach to nawet internet zapomniał.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Battleship :)

baiotelli

błaganie nic tutaj nie pomoże, fabuła nie pozostawia wątpliwości, że będzie to szmira - może jedynie efekty będą interesujące. W ogóle to jest ciekawe bo doszło do swoistej ewolucji stosunków amerykańsko-rosyjskich w kinie: od współpracy w imię ludzkości i ratowania pokoju, przez wspólne walki z "bardzo złymi ludźmi" (to już po upadku ZSRS) do ratowania samej Rosji (tutaj w osobie jej prezydenta :D).

tomek2123

To zależy od polityki.Kiedy USA i Rosja są względnie w neutralnym położeniu to walka w filmach akcji jest z terroryzmem, Yakuzą, Triadą itd. Od kilku lat w co drugim amerykańskim filmie akcji jest rosyjska mafia.Teraz stosunku z Chinami bardzo się pogorszyły więc już nie długo będzie wysyp chińskich gangsterów...

Janus83

No tak, ale mi chodzi o poziom państw: czy są ze sobą w konflikcie, czy też współpracują z takiego czy innego powodu. Jak oglądamy film z rosyjską mafią to traktujemy to jako film o mafii (kiedyś była włoska na tapecie a motyw yakuzy również jest od lat stały jak zauważyłeś) która tak się składa jest złożona z Rosjan ale mogłaby być z kogokolwiek. Nie traktujemy takiego obrazu jako filmu o złej Rosji, która "produkuje" mafię i rozsyła w świat robiąc za czarnego luda słusznie bądź nie - który to jest rzecz jasna zwalczany w dychotomicznej przypowieści filmowej przez siły dobra (reprezentowane przez dajmy na to ogólnie USA czy też szczegółowo jakiegoś amerykańskiego bohatera policjanta etc.). Także owszem, również spodziewam się powolnego nawału filmów o tym jakie to Chiny są złe i trzeba z nimi walczyć :D Swoją drogą ciekawe jak to owi Chińczycy pokazują.

baiotelli

Te filmy to klasyka, zobaczymy co będzie z Oceanem. Mi się podobał.

baiotelli

o łodzi podwodnej sam nakręć. Nie ma czegoś takiego, są tylko okręty podwodne:) no chyba, że od rybaka pożyczysz i będziesz łazić w niej po dnie :)

koliopp

Są jeszcze statki podwodne np. batyskaf :)

baiotelli

Jak nie pójdziesz to się nie dowiesz. Efekty specjalne są świetne.

baiotelli

Filmik spoko z przymrużeniem oka , bohaterscy amerykańscy komandosi itp wybuchy trochę napięcia na pewno nie można się nudzić jak ktoś lubi tego typu filmy w swoim gatunku na pewno 6-7/10 mu się należy dobre efekty . Tylko ruskie mogliby bardziej po swojemu gadać :)

ocenił(a) film na 6
baiotelli

Nie jest tak dobry jak wyżej wymionione, ale ogląda się go w kinie bardzo dobrze. Porządne męskie kino klasy B.

baiotelli

Das Boot, najlepszy.

ocenił(a) film na 5
baiotelli

nic nie przebije filmu Okręt https://www.filmweb.pl/film/Okr%C4%99t-1981-1289
ale ten też był fajny https://www.filmweb.pl/film/Nagi+peryskop-1996-30603

ocenił(a) film na 7
baiotelli

Sam film ogląda się przyjemnie a akcja trzyma w napięciu niczym niezaizolowany kabel elektryczny...

ocenił(a) film na 8
baiotelli

Niesamowite zaskoczenie, bardzo dobry film!
Nie spodziewałem się tak dobrego kina akcji z gatunki fikcji wojennej, bardzo miło spędzony czas, jak upuścił ten klucz, to mało nie wypuściłem tabletu z rąk, no a gdy na koniec zostali wzięci w obronę, to prawie się rozpłynąłem ze wzruszenia ;)
Fabuła niestety bardzo pompatyczna i wieje fantazją oraz naciąganiem, ale naprawdę warto obejrzeć, bo rozrywka jest super.

Film dorównał innym o łodziach podwodnych, polecam!

ocenił(a) film na 8
baiotelli

jest ;-)

użytkownik usunięty
baiotelli

W marynarce wojennej nie ma czegoś takiego jak "łódź podwodna". Jeżeli jest to jednostka militarna to może być to tylko "okręt podwodny".

Film jest niestety słaby, a twoja ocena koresponduje w pewien sposób z twoim postem.

synonim statek podwodny- łódź podwodna określenie używane przed i w trakcie II wojny światowej.

użytkownik usunięty
policmajster10

Przed i w trakcie II wojny światowej używano nazwy OKRĘT Rzeczypospolitej Polskiej - stąd ORP Orzeł, ORP Wilk, ORP Ryś.

"łódka podwodna" to rusycyzm z okresu rozbiorowego i I WS, podobnie jak "policmajster"

ocenił(a) film na 3

Proponuje poszukać w słowniku jak przekłada się na polski "Das Boot".
Na portalu filmowym nie obowiązuje nas aktualna nomenklatura wojskowa.

użytkownik usunięty
Leszy2

"Das Boot" (1981) - "Okręt" https://www.filmweb.pl/film/Okr%C4%99t-1981-1289
Coś ci się zamotało w głowie.

ocenił(a) film na 3

To kolega używa do tłumaczenia z niemieckiego na polski filmweb.pl zamiast słownika? Gratulacje.
https://translate.google.pl/#view=home&op=translate&sl=de&tl=pl&text=das%20boot

użytkownik usunięty
Leszy2

Na polskim forum nie stosuje się reguł języka niemieckiego. Jeśli Ci nie pasuje translacja tytułu "Das Boot" jako "Okręt" to skontaktuj się z administratorami portalu.

Rozumiem, że wg Ciebie Niemcy nie przetłumaczyliby polski tytuł: "Okręt" na swój język jako "Das Boot", bo to przecież "łódź", a nie "okręt". Gratulacje w parciu na absurd.

ocenił(a) film na 3

Na polskim forum stosuje się reguły, które określa m.in. słownik języka polskiego, który mówi, że łódź podwodna i okręt podwodny to to samo.
Nie wiem skąd wziąłeś, że mi nie pasuje tłumaczenie "Das boot" - nie oto się spieramy. Administrator tu nie ma nic do gadania bo to nie on ustala tytuły filmów.

Nie pojęte są ścieżki, którymi kroczy twoja logika. Polski tytuł "Okręt" mówi o polskiej łodzi podwodnej, lub okręcie podwodnym jak wolisz, a to na niemiecki tłumaczy się właśnie "das Boot". Po niemiecku nie mówi się Unterwasserschiff (choć nie jestem pewien na 100%).



użytkownik usunięty
Leszy2

Tylko w twojej głowie jest napisane, że "łódź podwodna" i "okręt podwodny" to to samo. Pewnie dlatego, że służyłeś na jakiejś ŁODZI wojennej.

No jak to możliwe, żeby polski tytuł "Okręt", został przetłumaczony jako "Das Boot"(łódka). Czyli przeczysz sam sobie - chociaż nie dziwi mnie to, bo widać że z logiką u ciebie ostro na bakier.

ocenił(a) film na 3

Skoro nadal chcesz przeczyć faktom...

Nie ma sensu prowadzić dyskusji z kimś kto posługuje się swoją własną "logiką".

użytkownik usunięty
Leszy2

Faty są takie:

"Okręt podwodny" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99t_podwodny

a teraz znajdź mi opis "Łódki podwodnej" trefnisiu

ocenił(a) film na 3

Już ci to udowodniłem.

użytkownik usunięty
Leszy2

Jedyne co udowodniłeś to swoje życzeniowe podejście do języka polskiego.

100 lat po zaborach, a tu same łodzie podowodne :/ - masakra.

baiotelli

Nie udało się.
Ani ćwierci.

ocenił(a) film na 4
baiotelli

I się nim naciesz, bo patrząc na zwrot kosztów Hollywood długo nie nakręci kolejnego filmu w tym temacie. No ale są jeszcze Wilcze echa jak dla mnie o niebo lepsze.

baiotelli

chyba okrętach, w łodzi to cię stary robił na deskach ;)

baiotelli

Od kiedy to komedia " Karmazynowy Przypływ ”, jest dobrym filmem o okręcie podwodnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones