PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869037}
4,0 3 492
oceny
4,0 10 1 3492
1,0 4
oceny krytyków
Oczy diabła
powrót do forum filmu Oczy diabła

to już mogliby Vegę serio zamknąć na kilka lat.


Zmyślone bzdury i fantazje pana Patryka. Nic więcej.
Poziom debilności rośnie z każdą minutą.

Academy_Award_Winner

Polecam nie pisać głupot i się trochę Obudzić. Teraz jest dobry czas na to. Zalecam obejrzeć materiały Pawła Bednarza o adopcji zagranicznej..

ocenił(a) film na 8
justek999

Dokładnie, Vege można lubić, można nie lubić ale ten dokument wstrząsa i powinien nakłonić nas do chwili namysłu.

agatka12345678999

Ale autorowi wpisu nie chodzi o to że wszystko jest wyssane z palca, wiadomo że takie rzeczy się dzieją w Europie a nawet w Polsce, tylko akurat w tym przypadku widać było że wszystko zostało wyreżyserowane a osoby podstawione, nawet ich teksty brzmią jakby to sam Vega pisał XD trzeba mieć klapki na oczach i wodę w mózgu żeby tego nie zauważyć, to nie jest żaden dokument tylko paradokument

Akira_666

No to już każdy musi ocenić sam. Ja oceniam ten dokument jako autentyczny. Wypowiedzi wcale nie brzmią sztucznie + zapewniono tym ludziom całkowitą anonimowość. Można oczywiście na siłę gdybać i zaprzeczać.. tylko po co ?

ocenił(a) film na 4
justek999

Proszę Pani
Vega nie jest jakims bogiem ze po rozmowie z nim nagle wszyscy się nawracają.Nie możliwe też jest ze facet ktory w tym siedzi tyle lat zgadza się opowiedzieć jak to wszystko wyglada nie bojac się konsekwencji.
To jest pewnie mocno zorganizowana mafia a Patryczek wszystko łatwo powstrzymał i wygrał ze złem.
Temat filmu wstrzasajacy ale troche tu musiał koloryzować

Bartlomiej_W

Niczego nie powstrzymał i ze złem nie wygrał. Zdrobnianie jego imienia nic Ci nie da. Niczego nie udowodniłeś. Vega zna środowisko przestępcze już od czasów Prawdziwych Psów. A Ty ? Wg. mnie dokument jest autentyczny. Postaciom zapewniono anonimowość. Nie rozumiem prostackich argumentów, że nie prawda bo nie doniósł o tym prokuraturze. Po co ?

ocenił(a) film na 1
justek999

nie brzmią sztucznie? nie wiem, który niemiecki handlarz dziećmi (czy dosłownie ktokolwiek z czarnego rynku, kto korzysta z internetu) ustawia hasło do spotkania na skypie na DEMORALIZACJA XD. pomijając już to że jego dowody to po prostu rozmowy z 3 (słownie trzema) osobami, bez zastosowania dosłownie ŻADNYCH dowodów. no i na dodatek robi z siebie wielkiego mesjasza, proroka za "uratowanie" dziecka poprzez wysłanie go do katolickiego domu dziecka? żeby w to wszystko uwierzyć trzeba należeć już do tej mentalnej sekty widzów vegi, które uwierzą już w każde jedno słowo, które powie.

ocenił(a) film na 1
Matthereviewer

Demoralizacja + szara strefa i jeszcze coś tam było.

Bzdurny bełkot. Ludzie, którzy znają temat (nie tam żadnych burdeli z dziećmi, w których jednocześnie pobiera się narządy po seksie od nich) pedofilii mogą odczuwać jedynie silne wzbudzenie na to, że Vega idiota robi kabaret z poważnych rzeczy.


Poza tym - wiele filmów dokumentalnych (także w Polsce) finalnie prowadzi do aktywizacji prokuratury, do doniesień, śledztw itd.

Jeśli Vega nie chrzani głupot wymyślonych i wyczytanych w necie to niech takie doniesienie złoży w najbliższym czasie. Inaczej niech nie mówi o moralności.


Zwykły pozer, blagier i pajac, dla którego wszystko jest na sprzedaż.
Koniunkturalny, stąd ten jego "katolicki" zwrot.


Brak słów na ten poziom żenady.

Academy_Award_Winner

>>>Zwykły pozer, blagier i pajac, dla którego wszystko jest na sprzedaż.
Koniunkturalny, stąd ten jego "katolicki" zwrot.<<<

Dokładnie.
W ogóle nie wiem czy wiesz, ale Krzemieniecki vel Vega to te swoje pierdo-lolo o nawróceniu i katolicyzmie nawala tak na pokaz, że gdy usłyszałem o kulisach, to aż się rzygać zachciało, jaki jest obłudny.
Jarosław Pieczonka, były policjant i oficer WSI, pisał z nim książkę, (Vega przewalił go na kasę przy tej książce, ale to inna rzecz), przy okazji pytał się go czy serio się nawrócił, to Patryk go wyśmiał mówiąc że to jest dla picu na potrzeby marketingowe "Botoksu", który miał być antyaborcyjny i jego "nawrócenie" miało to bardziej uwiarygodnić. Nawet twierdził że aż nie wierzy, że ludzie są tak ciemni że kupują te jego nawrócenie.

Ogólnie Vega to jest hochsztapler, który gdy zorientował się że wszystko jest na sprzedaż, bezczelnie to wykorzystuje. W dodatku zdemoralizowany hochsztapler co można wywnioskować słuchając jego rozmów z Kakaową Królewną

Matthereviewer

Juz za same stierdzenie ze w Nieczech sa burdele z 2- 3 latkami powinna dyplomacja niemiecka dobrac mu sie do dupy i zawiadomic prokurature generalna w Niemczech

walkirias

Juz za same stierdzenie ze w Nieczech sa burdele z 2- 3 latkami powinna dyplomacja niemiecka dobrac mu sie do dupy i zawiadomic prokurature generalna w Niemczech ? Co ? ile ty masz lat ? 15 ? Serio.... czytam te wasze argumenty wielcy znawcy, ale ten Twój przebił resztę brawo Ty. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200629650-Eksperyment-Kentlera-Jak-w-Niemczech-p rzekazywano-dzieci-pedofilom.html
https://www.dw.com/pl/skandal-pedofilski-w-niemczech-aresztowano-jedena%C5%9Bcie -os%C3%B3b/a-53706679
Serio dziecko poczytaj trochę. Ale wie co co ? Lepiej : wołaj dyplomacja niemiecką niech dobierze mi sie do dupy i zawiadom prokuraturę generalna w Niemczech. Dajesz.

ocenił(a) film na 1
mars700

twoje iq jest chyba rowne numerowi twojego buta XD co maja te dwa artykuly ktore przytoczyles do handlu dziecmi? Fakt jest taki, ze Vega cos tam slyszal, napisal se scenariusz zaplacil jakims naturszczykom i nagral syf o niczym.

justek999

W całym filmie przedstawił jedna prawdziwa historie tzw Tomka ... Który wcale nie musi nim być... reszta jest wyreżyserowane co nie znaczy ze takiego problemu nie ma...i juz masz dokument

ocenił(a) film na 1
agatka12345678999

Zawsze makabra wstrząsa, nawet jeśli jest zmyślona. Na tym bazują horrory.

Ale z prawdą ten "dokument" nie ma wiele wspólnego. Ma z nią bardzo bardzo bardzo niewiele wspólnego.

ocenił(a) film na 1
agatka12345678999

To nie jest dokument. To jest filmik z YT, gdzie każdy może powiedzieć, co chce. Piszę to z takiego burdelu w Niemczech. Jak ktoś ma pytania, to śmiało. O wszystkim opowiem.

ocenił(a) film na 1
justek999

Bednarz to wariat.
Całkiem możliwe, że jego fantazje też były inspiracją dla tego filmu.

Academy_Award_Winner

Rozumiem, że wypierasz wszystko co nie mieści się w kanonach Twojej moralności?

ocenił(a) film na 1
Bokciu

Doprecyzuj pytanie, bo go nie rozumiem.
A odpowiedź "nie" chyba nie byłaby satysfakcjonująca w żadnym sensie.


Ja po prostu znam temat.

Academy_Award_Winner

Kolejny internetowy specjalista od wszystkiego. Skoro tak dobrze znasz temat, oświeć tu nas wszystkich i nie trzymaj tego tylko dla siebie :)

W przeszłości miałem okazję współpracować z kilkoma uznanymi dziennikarzami śledczymi i wystarczy mi to, by wiedzieć że w grupach przestępczych zawsze znajdziesz człowieka, który dla adrenaliny, czy z innych powodów zdecyduje się gadać. To nic szczególnego. Wymaga tylko trochę pracy, nakładów finansowych, umiejętności manipulacji taką osobą, "zaprzyjaźnienia się" i upewnienia tej osoby w przekonaniu, że jej w żaden sposób nie oceniasz. Takie rzeczy robi się na różne sposoby, nawet przenikając w szeregi grup przestępczych.

Jak już wspomniałem - ponieważ mam w tym temacie jakieś doświadczenie, to chętnie posłucham opinii "kolegi/koleżanki z branży" ;-))))

ocenił(a) film na 1
_marcinez_

A na ile tematów widzisz wypowiedzi, że walisz jakimiś prostackimi tekstami o "specjaliście od wszystkiego"?

I co mam powiedzieć? Bo nie widzę pytania.

Produkujesz się na próżno i przechwalasz, a ja na ten temat ani słowa.
Co to ma z dziennikarstwem śledczym wspólnego?

Academy_Award_Winner

No widocznie nie znasz się na temacie, skoro nie masz tak naprawdę nic do powiedzenia, prócz krytykowania na siłę. Absurdalne.

ocenił(a) film na 1
justek999

Co tam u zgniłych światowych elit?

P.S.
Dzięki za komplement.

Academy_Award_Winner

Skoro znasz temat, to albo jesteś dziennikarzem śledczym, albo uprawiasz proceder przedstawiony w filmie - innego wyjścia nie widzę. Zatem oświeć nas proszę. Mówisz, że to wszystko zmyślone i z prawdą nie ma ten film wiele wspólnego, więc jaka jest prawda?

ocenił(a) film na 1
justek999

powiedzial tyle samo ile vega zawarl konkretnych informacji w swoim pseudodokumencie.

ocenił(a) film na 4
Academy_Award_Winner

No i się zaorałeś. W sposób bardziej żenujący niż najbardziej żenujący z fragmentów filmów Vegi.

ocenił(a) film na 4
_marcinez_

Ja nie jestem fachowcem a też to wiem, masz totalnie rację. Wystarczy trochę pożyć na tym świecie i się wie, że są takie osoby. Jestem ciekawa więcej Twoich doświadczeń.

A już w ogóle byłoby super, gdyby wypowiedzieli się tacy prawdziwi dziennikarze śledczy! Oni na bank wiedzą, jak bardzo film Vegi jest zbliżony do prawdy.

Może ktoś wie, czy już się ktoś taki wypowiedział? (Nie mówię o krytykach filmowych czy dziennikarzach Wyborczej załamujących ręce, że w jednym miejscu koleś mówi o Muzułmanach.) Czy ktoś, kto zajmuje się albo ściganiem handlu dziećmi albo właśnie jest dziennikarzem śledczym przedstawił już swoją profesjonalną opinię?

Academy_Award_Winner

Ja po prostu znam temat. OK. To powiedz jak jest naprawdę. Dajesz:

mars700

Dobra Patryk uspokój się już i tak ci nie uwierzymy :D

crasheromix15

No spoko, udowodniłeś. OK Czas na dobicie Twoich słabiutkich argumentów: https://noizz.pl/spoleczenstwo/czy-film-vegi-oczy-diabla-pokazuje-prawde-o-handl u-dziecmi-zapytalismy-ekspertke/heseedk?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_noizz&u tm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

ocenił(a) film na 2
mars700

Nikt tu nie zaprzecza że proceder handlu dziećmi jest i istnieje. NIkt nie zaprzecza ze istnieją burdele pedofilskie, że istnieje czarny rynek z narządami. Tu raczej chodzi o to że w tym filmie Vegi, są podstawione osoby. Ten "dokument" jest wyreżyserowany moim zdaniem. To stwierdzenie nie neguje przecież tych ohydnych praktyk i tego rodzaju przestępstw. Obejrzałam z nastawieniem takim że nie wiem czy dam radę. Jednak z każdą minutą, coraz więcej widziałam tam reżyserki a nie dokumentu. Bo dokument trzeba umieć robić. Serio? Koleś twierdzi że tym włodarzom tego biznesu chodzi tylko o pieniądze a mają czas na to aby urabiać półtora roku jakaś kobietę aby im oddała dziecko? na dodatek brzydkie i tylko nadające sie na narządy? Po czym za chwilę mówi że urobienie kobiety z dzieciakiem to z 3 spotkania? Czyli urabianie półtora roku to było takie hobby czy co? Koleś mówi że porwania są rzadkością bo są niebezpieczne, że tylko wtedy jak potrzebują na narządy bo któś nagle zachoruje. Ja tam ścisłej medycyny nie kończyłam, tylko rehabilitację, jednak z tego co mi wiadomo to do przeszczepu jest potrzebna zgodność tkankowa? Czyli dostają zlecenie i hop z ulicy porywają i na przeszczep?A jak nie ma zgodności to porwane do burdelu i porywają kolejne? I tak porywają i porywają aż zgodność bedzie? Przy czym trzeba pamiętać że niejednokrotnie dawcą nie może być nawet rodzic ani rodzeństwo bo nie ma zgodności.Tysiące wywiezionych dzieci od jak rozumiem samotnych matek bo nie ma żadnego interesowania sie losem tych dzieci, niejednokrotnie podkreślane w filmie iż to czterolatki np. Zadna babcia, ciocia, sąsiedzi? Nikt nie zgłaszał zastrzezen ze dziecko było i już nie ma? Rozumiem sytuację z nowonarodzonym dzieckiem bo tu trzyma się to kupy. Kobieta rodzi i podaje ojca który wywozi dziecko. Jednak przy wiekszych dzieciach to już tak nie działa i nic nie wspominał o tym jak to się odbywa. Był wątek że araby polskie dzieci wywożą do np Egiptu bo tam mają możliwości z dokumentami. Vega pyta o dzieci z Ukrainy, tu już procedura jest inna bo im sie załatwia już dokumenty w Polsce? Nie no, cała ta opowieść jest grubymi nićmi szyta. Na koniec to nawrócenie handlarza, jego płacz i żal za grzechy. Mógł sobie Vegeta darować ten fragment bo traci na wiarygodności. Ten film jest męczący z dwóch powodów. Pierwszy to tematyka, wiadomo że słuchanie o takim procederze jest w ciul męczące. Opisy brutalne itd. Drugi powód że z minuty na minutę orientujesz się że to reżyserka i po prostu patrzę już na to jak na jechanie na bulwersującym temacie. Tak czy siak, jak pisałąm wcześniej, filmy i programy o tej tematyce są potrzebne mimo ze ciężkie do zniesienia. Daje nam to śiadomosc ze to sie dzieje naprawdę. Jednak wolę rzetelne dziennikarstwo, niż tego typu paradokumenty, bo to trochę obdziera ten temat z powagi.

ocenił(a) film na 5
sloane

Jeśli chodzi o rzetelność dokumentu to rzeczywiście pozostawia on wiele do życzenia. Tak jak wspomniałaś, coś jest zaczęte, za chwilę coś wyklucza drugie. Brak skupienia na wątku, który powinien być doprowadzony do końca. Nie jest to rzetelne śledztwo a wspomnienie o procederze

ocenił(a) film na 2
esen1a

Gdzieś przeczytałam że ten "dokument" jest promocją nowego filmu Vegi. Nie wiem, nie ,śledzę jego produkcji, widziałam kilka jego filmów i to wszystko. Uważam że jego produkcje działąja na najniższych pobudkach, obrzydzić, zbulwersować, no drama goni dramę a ludzie to lubią. Spoko, każda produkcja ma swoich odbiorców i mi osobiście podobała się "Polityka". Uwielbiam Chabiora i za jego role, gdziekolwiek sie pojawi, jest już 5+ do wrażeń. Takimi produkcjami na tak poważne tematy powinni się zajmować rzetelni dziennikarze śledczy, bo inaczej jak widać, sens robienia takich "dokumentów" trochę traci. Ludzie zamiast rozmawiać na temat tego jak zminimalizować i ukrócić ten drastyczny proceder, rozmawiaja czy to było reżyserowane, czy prawdziwe, czy Vega chciał tylko sie wypromować itd. Każdy ma swój odbiór, ja mam taki że Pan Vega nie ma u mnie zaufania w kwestii rzetelnego dziennikarskiego dokumentu.

sloane

A nie lepiej było poczytać, co sądzą eksperci w tym temacie ? https://noizz.pl/spoleczenstwo/czy-film-vegi-oczy-diabla-pokazuje-prawde-o-handl u-dziecmi-zapytalismy-ekspertke/heseedk
Film Patryka Vegi Oczy diabła jest dokumentem o procederze handlu dziećmi. Pojawiają się głosy, że sytuacje w filmie są podkoloryzowane, jednak ekspertka jest zdania, że nic w tej produkcji nie było robione na siłę. Obejrzałam film Oczy diabła i pomyślałam, że nareszcie ktoś ma odwagę nazywać rzeczy po imieniu - powiedziała w rozmowie z noizz.pl Agata Witkowska z Fundacji Czas Wolności, która zajmuje się pomocą ofiarom handlu ludźmi.

ocenił(a) film na 2
mars700

wszędzie wstawiasz ten sam link, i nic nie rozumiesz co zostało napisane. To co ta Pani powiedziałą to jej odczucie, tak jak i ja w swojej opinii posluguję sie swoim odczuciem. Rozumiesz czy nadal masz z tym problem? Dla mnie Vega jest niewiarygodny. Dla Ciebie może byc samym bogiem i to Twoja sprawa. Jego film jest tragiczny nie tylko ze wzgledu na tematyke. Tyle

sloane

Vega nie jest dla mnie Bogiem. Używasz taniej retoryki. oczywiście, ze rozumiem co zostało napisane. Tyle, że to są bzdurki filmwebowych detektywów, bez większej wartości. Co ma Twoje odczucie do faktów ? Vega nakręcił dokument. Co innego jego filmy, co innego dokumenty np. Prawdziwe Psy. Oczywiście trzeba znać jego twórczość, żeby mieć na ten temat blade pojęcie. Proszę bardzo inny link wywiad z Vegą, w którym wyjaśnia genezę tego dokumetu: https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/patryk-vega-o-filmie-oczy-diabla -aborcji-i-policji-wywiad-z-rezyserem/008x19l

ocenił(a) film na 2
mars700

Czyli uważasz że Vega w tym paradokumencie "Oczy diabła" przedstawił fakty? Ach, no to jesteśmy w domu:)

sloane

Postaraj się napisać coś z sensem, bo niczego nie wnosisz.

ocenił(a) film na 2
mars700

Wystarczy że Ty wniosłeś, daj innym nic nie wnosić

Academy_Award_Winner

Duchy, kryptydy, paranormalia są faktem i gdyby nie zjawiska paranormalne nic by nie było ani nigdy nie powstało i ty dobrze wiesz o tym i twoje majaki chorego umysłu tego nie zmienią

ocenił(a) film na 1
Academy_Award_Winner

Ten pseudo dokument to ściek. Wyreżyserowane i obrzydliwe gówno.

Academy_Award_Winner

Academy, ty tak na serio z tym "znam temat"? Bo twój umysł aż piszczy o wiedzę w tym zakresie.
Pojęcie na ten temat masz po prostu zerowe.

Bednarz to taki wariat, że aż muszą go wynosić siłą w 5 osób, żeby ust nie zdążył otworzyć.

Współczuję wszystkim ofiarom tych procederów, że istnieją tacy ludzie jak Academy Award Winner.

I nie ma to nic wspólnego z oceną filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones