PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502896}

Odchodząc

Partir
6,3 1 207
ocen
6,3 10 1 1207
Odchodząc
powrót do forum filmu Odchodząc

Dlaczego to wszystko...nie wiadomo.
Po prostu-nagle-wir przed oczami, świst w głowie i ze spokojnej i ułożonej kobiety z klasy
średniej przeistoczyła się w kompletnie oszalałą, nieobliczalną i szaleńczo zakochaną
..."wariatkę"
No ale nie nam Ją oceniać-w każdym razie film mocny, choć nie bezpośrednio. Mocny w
przekazie, do końca trzyma w niepewności. co będzie dalej.
Polecam - i tak jak skrytykowałam "Zeszłej nocy" za naciąganie problemów, to tu śmiało mogę
powiedzieć, że naciągania nie było.
Nie było żadnego usprawiedliwienia - po prostu historia i tyle.
Widz sam ocenia, bohaterka nie miota się w ochach i achach. Po prostu - podejmuje decyzję, a
my możemy tylko obserwować z boku rozwój wypadków i albo Ją zrozumieć albo potępić, albo
nie oceniać. Samo życie.

ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

No jasne że samo życie,i to jakie.Przymierzam się obejrzeć ten film,bo opis przypomina mi troszeczkę moją historię z przed lat, też byłem zwykłym robolem u cudnej damy.Otóż będąc w Italii malowałem mieszkanko i kładłem płytki u pewnej samotnej 33 letniej pięknej włoszki pracującej w ministerstwie szkolnictwa,rozwinął się między nami ognisty romans.Niestety to nie przetrwało,ale wspomnienia pozostały.

ocenił(a) film na 7
Matiasparviere70

:-)
Życie pisze najlepsze scenariusze :-)
Jednak co do tego filmu-to jest raczej smutny, a Ty jak myślę, masz raczej dobre wspomnienia :-)


ocenił(a) film na 7
Gosia76_samosia

Dokładnie tak, życie pisze takie scenariusze. Nie trzeba wymyślać. Znam takie historie.

ocenił(a) film na 7
Matiasparviere70

:-)
Życie pisze najlepsze scenariusze :-)
Jednak co do tego filmu-to jest raczej smutny, a Ty jak myślę, masz raczej dobre wspomnienia :-)


ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

Wspomnienia są dobre,ale w tej naszej historii też było fatalne zakończenie.Lecz na pewno nie żałuję tej znajomości,kochałem tą kobietę i myślę że dalej ją kocham.Myślę że to był mój ideał.Ale dziękuje za to że znalazłem ten ideał,bo nie wszystkim jest to dane.Rozdział jest zamknięty,lecz na dzwięk jej imienia mocniej bije moje serce

ocenił(a) film na 7
Matiasparviere70

Fajnie, że film może wzbudzić takie emocje i przywołać tyle wspomnień :-) Pozazdrościć :-)
Pewnie na podstawie Twojej historii powstałby jeszcze ciekawszy.

ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

No ja pierdziele! Na podstawie mojej historii to był by film.Dramat romantyczny jak ta lala,wyciskacz łez,sale kinowe zapełnione.Bilety na seans trzeba by było kupować z tygodniowym wyprzedzeniem.Wichrowe wzgórza i inne tam klasyki siadają.Oskar murowany.Zabieram się za pisanie książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones