PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758012}

Odcięci

Abgeschnitten
6,5 4 051
ocen
6,5 10 1 4051
Odcięci
powrót do forum filmu Odcięci

Profesor medycyny sądowej stara się uratować swoją córkę z rąk porywacza. Po drodze musi rozwiązać makabryczną zagadkę. Nie czytałem książki, więc nie wiem, czy jest lepsza od filmu. „Abgeschnitten” to dobre kino rozrywkowe. Przyzwoicie zrobione. Oczywiście trzeba patrzeć na ten film z przymrużeniem oka. Intryga momentami trzyma się tylko na zbiegach okoliczności. Zakończenie to już ewidentny żart. Do tego wiarygodność psychologiczna głównej bohaterki jest niewielka. Znajduje zwłoki i zamiast zgłosić to na policję, choćby anonimowo, zaczyna wykonywać polecenia profesora. Zabiera ciało z miejsca zbrodni, dokonuje obdukcji, a jak wzięła w rękę skalpel i zaczęła ciąć, to uczucie rozbawienia towarzyszyło mi już do końca filmu. Tak czy inaczej, dobrze się bawiłem. Polecam.

wenght

Dobre, ale dlaczego? Akcja jest zbyt szybka,wręcz śmieszna przez to. Nie trzyma w napięciu, bo właściwie wszystkie składowe są podane jak na talerzu. Mnie bardzo znudził i zmęczył. Jak się tym bawić?

cwaj

No to spodoba ci się rozlazły, nudny, przegadany, bez emocji za to z geriatryczną obsada "Irlandczyk".

ktosik63

A nie wiem...

ocenił(a) film na 6
wenght

Ksiazka jest rewelacyjna, ciezko sie od niej oderwac...
Filmu jeszcze nie widzialam, jednak spodziewam sie, ze podobnie jak inne ekranizacje Fitzka, ta tez bedzie niezbyt dobra.
A jesli chodzi o zachowanie glównej bohaterki, to przede wszystkim nie mogla zadzwonic na policje po znalezieniu zwlok, bo doktorek jej tego wyraznie zabronil, gdyz od tego zalezalo zycie jego córki... radze przeczytac ksiazke....

ocenił(a) film na 7
Ania_Anusia

A mogła bys podesłać te inne ekranizację Fitzka. Książki nie czytałem, ale film mi sie podobał. Nie jest to może kino jak hiszpańskie thrillery, ale był dobry.

ocenił(a) film na 6
TYPNOON

Ogladalam tylko po niemiecku i nie miały porównania z książkami: Passagier 23, Amokspiel, Das Kind, przyczym ten ostatni byl produkcji amerykańskiej. W miedzyczasie obejrzalam w końcu Abgeschnitten i choc nie zawsze jest zgodny z książką oglądało się całkiem nieźle...
Naprawdę polecam przeczytać książki, mam całą jego bibliografię i każda powieść wciąga od pierwszych zdań.

ocenił(a) film na 7
Ania_Anusia

Dziękuję Ci bardzo i zachęciłaś mnie do książek..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones