PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90970}

Odgłosy

Suspiria
7,0 15 148
ocen
7,0 10 1 15148
7,2 28
ocen krytyków
Odgłosy
powrót do forum filmu Odgłosy

Przede wszystkim trzeba na początku zaznaczyć, że nie można traktować prostej fabuły "Suspirii" jako wady. Podczas seansu sybko widać, że w filmie chodzi o bardzo artystyczne, dość ekspresyjne ukazanie względnie prostej historii. Największymi zaletami obrazu są więc bez wątpienia aspekty wizualne (scenografia, oświetlenie czy nieco groteskowe sceny morderstw) i rewelacyjna, basniowo - oniryczna i trochę psychodeliczna muzyka. Jest też jednak kilka mocno irytujących mankamentów - gra aktorska nie robiąca więksego wrażenia (do tego aktorzy niezwykle sztucznie posługują się angielskim, co przestało mnie rozpraszac dopiero gdzieś po połowie filmu) i słabo budowane napięcie. Moja ocena to 6/10, chociaz jeśli mam w jakimś stopniu zrezygnować z bycia obiektywnym, to za klimat i wizualne doznania mogę spokojnie przyznać 7/10. Dla fanów horroru jest to pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) film na 9
raphael1331

Ja tam byłem przekonany, że sztuczny angielski był celowy. W końcu była to międzynarodowa szkoła we włoszech, więc naleciałości z innych języków pasują do całości.

ocenił(a) film na 6
Dealric

zgadzam się, że to było logiczne ale faktem jest, że nie było tam osoby, której angielski nie kuł by w uszy ;)

ocenił(a) film na 9
raphael1331

Moim zdaniem, o wiele sztuczniej byłoby gdyby wszyscy mówili perfekcyjnym angielskim. Taka łamana angielszczyzna dodaje fajnego klimatu. Film autentycznie jest piękny. Nigdy nie widziałem tak bajkowego klimatu w horrorze.

raphael1331

Zdecydowanie warty swojej oceny. Dałem mu 8/10, ze względu na scenografię i szczególne połączenie z oprawą muzyczną, no i te ujęcia - rzadkość w kinie. Mimo, że sceny zabójstw były wręcz pastiszowe to po obejrzeniu filmu, nie pozostał u mnie niesmak. Jest to jeden z lepszych horrorów, nie kultowy, ale tytuł zapadnie mi na wiele lat w pamięci. Gra aktorska typu naturszczyk, choć z przebarwieniem teatralnym...o właśnie, ciekawe ale teatr/musical byłby z niego całkiem niezły.

ocenił(a) film na 9
Mrcn

raphael1331 - kułby, nie kuł by. Może wpierwszej kolejności wypadałoby skupić się na swoim polskim ;)

nieznala

nieznala - w zasadzie kłułby - bo kłuje........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones