PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012291}
6,0 195
ocen
6,0 10 1 195
4,3 3
oceny krytyków
Odgrzeb
powrót do forum filmu Odgrzeb

Tworzy własny świat, ma coś do powiedzenia, a kreatywności też ma. I tak jestem w szoku, że ma. Poziom scenariuszy jest tak niski ogólnie, że człowiek wytykając błędy zapomina, co tak naprawdę jest najważniejsze w pisaniu: mieć coś do powiedzenia, stworzyć świat, do którego można odbiorcę zaprowadzić, przenieść. Odgrzeb to robi za cenę ryzyka, że łatwo utraci widza. Jego zrobienie wymaga tyle samo odwagi, co potem powiedzieć po seansie: „Tak, podobał mi się, polecam”, ryzykując utratę wtedy wiarygodności. Tak wykorzystać 20 minut jest niebywałym osiągnięciem.

_Garret_Reza_

Jakby usunąć z Odgrzebu całą otoczkę dziwności, to zostaje sprawnie opowiedziana historia z życiowym tematem, bardzo poprawna dramaturgicznie i ładnie opowiedziana metaforami, ALE nic przesadnie wyjątkowego w tym nie ma. To żadne niebywałe osiągnięcie. Niektóre krótkie formy nawet w mniej niż 20 minut potrafią przedstawić temat dosadnie i równie, lub nawet bardziej dobitnie. Polecam filmy z konkursu krótkometrażowego festiwalu w Cannes, gdzie żaden nie trwa dłużej niż 15 minut.

ocenił(a) film na 6
PabloAbruzzi

Z Cannes widziałem tylko jeden short i był raczej przeciętny, dali go na Mubi. Masz jakieś źródła, gdzie mogę pozostałe zobaczyć?

_Garret_Reza_

Trzeba szukać, walczyć. Niestety shorty nie mają regularnej dystrybucji i owszem, większość jest przeciętna, bo jednak Cannes jest co roku, bez względu na poziom filmów.

Tutaj obejrzysz za darmo film nagrodzony Złotą Palmą w konkursie krótkometrażowym z 2019 roku: https://b4watch.com/movies/the-distance-between-us-and-the-sky/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones