PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119053}

Odlot

Superfly
6,1 562
oceny
6,1 10 1 562
4,7 3
oceny krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

4

użytkownik usunięty

Film słaby, 2 raz nie obejrzę. Sountrack genialny, ratuje film. Ale mogę nie być obiektywny w tej kwestii, jestem fanem Curtisa od jakiegoś czasu.

ocenił(a) film na 7

W filmie rzeczywiście jest naprawdę kapitalna muzyka, a z perspektywy czasu - nieźle pokazane ulice i klimaty Nowego Jorku, bardzo dodają mu smaku. Wydawałoby się, że niepotrzebne i nudne ujęcia z jazdy samochodem po mieście mogłyby być zamienione czymś ciekawszym, a jednak w obliczu całości fabuły dodają trochę miejsca na zastanowienie się. Główny bohater, diler kokainy, chce zrobić ostatni wielki interes i wycofać się na zawsze. Ale jak to zrobić, gdy wokół ćpa prawie każdy, włącznie z nim samym, a za rozprowadzaniem narkotyków stoją grube szychy w Policji?

Ron O'Neal w roli "Priesta" zagrał całkiem nieźle. Wciąż za bardzo biały, a jeszcze za mało czarny. Historia jest prosta ale jego postać wcale nie płytka. Niektóre wątki wydają się być co prawda zbędne, a scena walki ulicznej z policją jak na lata 70' to nieporozumienie reżyserskie. Pokazana wcześniej walka treningowa na macie została wykonana o wiele bardziej naturalnie i realistycznie. Kilka tego typu nienaturalnych niedociągnięć można było dopracować. Mimo wszystko scenariusz w miarę trzyma się kupy (w miarę), a zakończenie... jest całkiem udane, bo takiego nie przewidziałem.

Obejrzeć jest warto, bo być może takie filmy są jak wino. Im starsze to lepsze, a dziś takich nie kręcą...

ocenił(a) film na 10
narvego

Ten film jest minimalistyczny, scenariusz podobno był bardzo krótki, wobec czego uzupełniono go najróżniejszymi wstawkami. Fan kina akcji może czuć się zawiedziony, a miłośnik kina eksperymentalnego zachwycony.
Dla mnie fabuła, twarze O'Neala i Harrisa, klimatyczne ujęcia i wspaniała muzyka - wpisały się do kanonu absolutnej klasyki. Superfly to był film, który rozpoczął całą moją fascynację Blaxploitation i ogólnie filmami lat 70.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones