PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680371}

Odrobina chaosu

A Little Chaos
6,4 8 317
ocen
6,4 10 1 8317
5,2 4
oceny krytyków
Odrobina chaosu
powrót do forum filmu Odrobina chaosu

Milo sie ogladalo. Ładnie "ugryziony", wyważony klimat epoki, bardzo dobrze dopasowana muzyka, kostiumy, aktorzy i ich gra. Lubię Kate Winslet - wydaje sie naturalna i tak tez ją odbieram, sprawdziła się w swojej roli.
Fabuła filmu trzeba przyznać oryginalna. Osoby które lubią filmy kostiumowe napewno nie beda zawiedzione. Polecam

qzka

Chciałam napisać swoją opinię po obejrzeniu filmu ale nie będę się powtarzać skoro Twoja wypowiedź doskonale oddaje moje wrażenia. Zatem podpisuję się tylko pod Twoim wpisem i zdecydowanie polecam film!

dorcus

a to cieszę się, ze komentarz zgodny. :)

ocenił(a) film na 5
qzka

Wszystko to prawda. Niemniej jednak pod względem fabularnej głębi, psychologicznej prawdy czy choćby wierności zawiłościom historycznym to nic więcej jak tylko ładnie nakręcony harlequin.

upallmark

W zasadzie tak, choc tak mialo byc i to pasuje do filmu - przy czym: Harlequiny maja "złą opinię" - a tutaj mielismy to wszystko "wyważone", ze sie tak wyrażę, elegancko, 'dystyngowanie' i po prostu w dobrym smaku.

ocenił(a) film na 5
qzka

Jesli taka byla intencja autorow, to nie czepiam sie wiecej. Rzeczywiscie, gdybym ogladal ten film z nastawieniem na rozrywke w stylu harlequina - bylbym zachwycony. Spodziwalem sie jednak raczej czegos w rodzaju "Kontraktu rysownika" Greenewaya...stad moj niedosyt. Co do wiernosci faktom historycznym, to Jako ciekawostke podam tylko ze historyczny Andrè Le Notre (postac grana przez Matthiasa Schoenaersa) urodzil sie w 1613 roku czyli byl 25 lat starszy od Ludwika XIV a w czasie kiedy toczyla sie fabula filmu musialby miec ok 70tki:)

upallmark

ah masz racje, faktycznie - Kontrakt rysownika! Uwielbiam Greenawaya, ale typ to jest naprawde indywiduum, wiec nie wiem czy nawet ktokolwiek powinien sie probowac zblizac do niego "stylem" - nie mniej jednak trafna uwaga: OGRODY, ogrody, architektura, no jasne, ze tak :)
Mysle, ze w filmie trzeba bylo troche (typowe) podrasować i przekłamać, zeby sie lepiej "trawiło". Zastanawia mnie jakimi wytycznymi kierują sie osoby ustalajace "ten bohater choc powinien byc starszy - bedzie mlodszy... a to dlatego, ze....) - bo to nie pierwsza i nie ostatnia produkcja, w ktorej cos zostalo zmodyfikowanego : czy to historia, czy to osoba (płeć, wiek...)

ocenił(a) film na 7
qzka

JA bym się nie czepiała różnicy w wieku lecz nie potrzebnie wkręconego wątku miłosnego. Gdyby zamiast tego wątku byłoby wyczuwalne napięcie między Sabine a Andre (moim zdaniem) byłoby lepiej

ocenił(a) film na 5
upallmark

Trafne spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 7
qzka

Potwierdzam. Film skromny, zrealizowany z pokorą wobec tematu a przez to bardzo wciągający i ciekawy.

JestemNumerem1

Samo sedno. Piąteczka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones