PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246565}

Odważna

The Brave One
7,0 26 486
ocen
7,0 10 1 26486
6,2 6
ocen krytyków
Odważna
powrót do forum filmu Odważna

... amerykański patos potrafi rozwalić największe arcydzieło. Postawa policjanta (pod koniec filmu) no zupełnie niepotrzebna. Łamie swoje zasady, każe się postrzelić bez zastanowienia jakie będą konsekwencje i jeszcze sposób w jaki on to mówi patosowato- amerykański.
Film trzyma w napięciu, klimat zemsty i strachu dobrze wyczuwalny, śledztwo, dochodzenie- to wszystko nadaje charakter filmowi... a tu nagle "ciepłe kluchy" i patos aż mdli. W swojej ocenie nie uwzględniłam owego patosu, zatem film otrzymuje ocenę 8/10.
No i uwielbiam Jodie Foster.

ocenił(a) film na 7
Enkaii

Dokładnie, końcówka troszkę psuje całość. Podobała mi się realizacja: porównanie ciał kochanków i obdukcja ciała po napaści, mysli Eriki "dlaczego nie trzęsą mi się ręce?" i wogóle jej przemyslenia, relacja między Eriką i policjantem te niedopowiedzenia. Niektórzy zarzucają, że nagle bohaterka przechodzi taka zmiane i ofiary jej prawie w ręce wpadają. A ja uważam, że ona kiedy była szczęśliwa po prostu nie zracała uwagi co się dzieje w około. Po napaści była wyczulona na przemoc i po prostu reagowała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones