PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246565}

Odważna

The Brave One
7,0 26 484
oceny
7,0 10 1 26484
6,2 6
ocen krytyków
Odważna
powrót do forum filmu Odważna

Dawno nie byłem tak zdziwiony oceną filmu na Filmwebie. Przecież "Odważna" to jeden z bardziej rozczarowujących, nieudolnych, nielogicznych i tendencyjnych filmów ostatnich lat. Nie pomagają nawet grubymi nićmi szyte nawiązania do "Taksówkarza" bądź "Rozmowy". Ciekawy punkt wyjścia i... nic więcej. Jakaś pseudo-trudna relacja protagonistki z policjantem, jakieś pseudo-artystyczne latanie po mieście z mikrofonem. A umiejętność Neila Jordana do budowania suspence'u ogranicza się do diagonalnych odchyleń kamery. Przez chwilę nawet myślałem, że "Odważna" to być może parodia zaangażowanych społecznie amerykańskich filmów, ale coś mi się wydaje, że Jordan po prostu ma kredyty do spłaty, i dlatego przyszło mu reżyserować takie badziewie.

P.S. Wydaje mi się, że tak wysoka nota na filmwebie umotywowana jest faktem, że film porusza głęboko chowane w każdym z nas pragnienie. Bo każdy z nas ma kogoś, komu chętnie by wycelował spluwą prosto w dziób. No, ale to jednak za mało, by film mnie poruszył.

użytkownik usunięty
Gerard_Polanski

Podaj jakiś zajebisty film,który zachwyci wszystkich to padne Ci to stóp

A po co? Ja tylko swoja opinię wyraziłem.

ocenił(a) film na 10
Gerard_Polanski

Trochę przesadziłeś z tym chowanym pragnieniem w każdym. Za mnie tego nie mów. Szkoda również, że tak szeroko rozwodzisz się nad wadami (dodam, trochę na siłę wynajdywanymi), a ani słóweczka nie poświęciłeś zaletom.
Suspence to nie nić przewodnia tego filmu, tylko analiza zwichrowanej psychiki bohaterki i te pseudo-trudne pseudo-artystyczne motywy temu służą.
Dlatego mnie raczej zadziwia tak niska ocena. No ale fakt, za mało cycków i rzucania mięsem jak dla przeciętnego widza...

ocenił(a) film na 5
Gerard_Polanski

Trafiłeś w sedno - każdy (nawet jeśli sobie tego nie uświadamia) ma kogoś na muszce. Film jest wtórny, ale wobec "Życzenia śmierci".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones