PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30458}

Odzyskać dziecko

Getting Out
5,6 85
ocen
5,6 10 1 85
Odzyskać dziecko
powrót do forum filmu Odzyskać dziecko

Film oparty na sztuce Marshy Norman.
Arlene "Arlie" Holsclaw po ośmiu latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność. Mimo usilnych prób poukładania sobie życia, wciąż zmaga się ze ścigającymi ją demonami przeszłości, które co krok dają o sobie znać.
Jej nadzieje i plany na lepsze jutro zaczynają powoli blaknąć i niknąć w bagnie okrutnej rzeczywistości...
"Getting Out" nie jest filmem wybitnym. Stworzony na standardy telewizyjne (co niestety da się odczuć), namolnie moralizatorski i zahaczający o pretensjonalne wyciskacze łez (z tego co pamietam, w latach 90. film ten emitowała TVP1 w bloczku "Prwadziwe historie" lub "Okruchy życia", gdzie adopcja, walka o dziecko, czy molestowanie seksualne były częstym tematem przewodnim).
Mimo tych mało pozytywnych naleciałości, film zapadł mi w pamięć... głównie za sprawą występu Rebecci De Mornay i Ellen Burstyn. De Mornay dała z siebie wszystko, jej gra była sugestywna, choć w niektórych partiach trochę zbyt przejaskrawiona. Za to Ellen Burstyn doborowo oddała chłód i obmierzłość wyrodnej mamuśki.
Odświeżyłam sobie tą pozycję po latach i musze przyznać, że mimo iż ta produkcja nie jest filmidłem wysokich lotów, nie pozostawia po sobie wielkich złogów rozczarowania.
Reasumując - można zobaczyć, zwłaszcza jeżeli lubi się tzw. "filmy ku przestrodze".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones