PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8296}

Oficer i dżentelmen

An Officer and a Gentleman
6,9 4 823
oceny
6,9 10 1 4823
6,3 3
oceny krytyków
Oficer i dżentelmen
powrót do forum filmu Oficer i dżentelmen

W którym miejscu

użytkownik usunięty

dokładnie w jakiej minucie filmu było komuś tak wesoło, że uznał ten film za komedię romantyczna?

102 - gdy ta babka powiedziala ze jest w ciazy a on jej powiedzial ze da na skrobanke, ale ona nie chciala bo jest katoliczka jak to piec minut pozniej tlumaczyl geerowi na stolowce. pelen romantyzm.

ocenił(a) film na 3
adiman

Święta racja, to nie jest komedia romantyczna!!!
Ale moje przygnębienie nie brało się z opowiadanej historii, a raczej sposobu w jaki jest opowiadana. Nie opuszcza mnie wrażenie, iż realizatorzy i aktorzy nie mogli, choć może pragnęli, wykrzesać z siebie ducha rzemieślniczej solidności. Ten film z premedytacją gubi treści istotne, tj. te związane z przeżywaniem świata tu i teraz. I chociaż T. Hackford artystą kina nigdy nie był to od tego zadania jakby się wykręcił waloryzując takie tworzywo jak patos i lukier. Brawa dla Akademii, bo dotrwała do końca seansu, by usłyszeć piosenkę "Up Where We Belong" duetu Cocker/Warnes i obdarowała Oscarem, pewnie przez wzgląd na wizerunek wykonawców. Oscar dla L. Gossetta jr. pozostaje dla mnie werdyktem zagadkowym. Good night, and good luck, esforty.
3/10

ocenił(a) film na 6
esforty

Gdzie się spotkaliście z informacją, że to komedia romantyczna? W programie tv jest napisane "film obyczajowy", a na stronie fw filmu "melodramat". Jak jest w rzeczywistości ocenię po seansie.

ocenił(a) film na 6
walker_fw

Mój werdykt - jeśli komedia to cyniczna, bardziej melodramat, ale parę wkurzających elementów psuje zamysł filmu. Po co to zadęcie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones