PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870890}

Ogień

Ogon
6,3 328
ocen
6,3 10 1 328

Ogień
powrót do forum filmu Ogień

tylko ze zapominiaja ze tu nie chodzi tylko o mozliwosci techniczne i finansowe ale
o context kulturowy ktory w przypadku rosyjskich filmow przebija tak bardzo jak kicz z piosenek disco polo, dlatego czesto mimo ogromnych srodkow , ladnych zdjec , efektow specjalnych na poziomie wychodzi pastisz jak tutaj - ladna pusta lala po prostu ktora nudzi nuzy i smieszy.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

Ale to nie ten przypadek. Nie ten.

ocenił(a) film na 5
C77

skoro doceniles tak dobry film jak jablka adama to nie wiem jak mozesz zachwycac sie pseudobohaterstwem z ogniem ktory pali sie komus obok tylka ale go nie parzy ani nie dusi a jak juz sie ktos podpali to wychodzi bez szwanku ewentualnie ginie na miejscu - choc ja takich ludzi nie znam co splona zywcem zeby uratowac dzieciatka. no i te motywy romansowo komediowe z wesolego miasteczka. jedynie fajnie pokazana jednosc i zgranie ludzi z kresow ale tez jednostronnie bo juz pijanstwa i ekstremizmu nie pokazali.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

Ależ ja się nie zachwycam tym filmem. Ma on swoje plusy i minusy. Po prostu widziałem jeszcze gorsze, więc to chyba kwestia większej skali porównawczej. Dlatego takich skrajności jak pastisz, nuda czy znużenie w jego wypadku bym nie użył.

ocenił(a) film na 5
C77

o nudzie nie wspominalem choc jak nie wierze w fabule i nie utozsamiam z historia to w sumie zaczynam sie nudzic :). nie mowie tez ze pastisz celowy ale jak ani to komedia ani rzetelny katastroficzny film to wychodzi taka karykaturka chcac nie chcac. 7 to jus wysoka nota wedlug mojej skali i naprawde moge docenic ze probowali cos zrobic na poziomie dlatego nie dalem 3 czy 4 a 5. no o rosyjskie filmy gorsze nie trudno ale czy to dodaje blasku tej produkcji ? - noe bardzo. napewno wpompowali kupe kasy ale nadal jest to film glownie do rosyjskiego widza. a duzo lepsze filmy rosyjskie tez sa - major czy duren na przyklad

ocenił(a) film na 5
C77

polecam " Ci ktorzy zycza mi smierci" - mimo natloku sytuacji skrajnych w jednym filmie fajnie pokazany sam zywiol i wlasnie te peryferyjne przypadki opisywane pozniej przez ocalalych , tej rosyjskiej bajeczki nie kupuje bo geba dowodcy kojarzy mi sie tylko z glupawa komedyjka z mila jovovicz a wszystko zalatuje rosyjska propaganda bohaterstwa sukcesu i rzekomej dobrodusznosci na kilometr. znalem rosjan i ludzi z Karelii tez i mam o nich zgola inne zdanie

ocenił(a) film na 6
magda_pik1990

Dobrze określiłeś Rosyjskie produkcje, właśnie takie są jak napisałeś, dlatego ja zawsze biorę na ich filmy poprawkę żeby dało się to oglądać. Ale ta ich chęć bycia takimi jak Amerykanie czyli jak to oni mówią zgniły zachód nieraz aż pali w oczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones