PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 870
ocen
6,9 10 1 130870
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Po wielu latach i po chyba dwudziestym razie oglądania tego filmu kocham go i nienawidzę. Nie mogę przestać go oglądać, a jednocześnie mam ochotę zmieszać z błotem...

ocenił(a) film na 10
mordachamordasinski

Dlaczego...?

ocenił(a) film na 9
sarmackipolak

Za katastrofalną grę Scorupco i Żebrowskiego. Ten człowiek grał jakby w ogóle nie oddychał, a ta "piękność" jakby nie miała bladego pojęcia o aktorstwie.

ocenił(a) film na 10
mordachamordasinski

No nie wiem, mi gra aktorska Żebrowskiego w tym filmie wręcz imponuje... Tam gdzie trzeba groźny, wzruszający.... Scorupco też według mnie idealna na Helene, no ale każdy ma swoje zdanie...

ocenił(a) film na 10
mordachamordasinski

Źebrowski sobie poradził w filmie. Jego postać nie jest łatwa, w dodatku bezbarwna przy Bohunie. A Scorupco? Przyzwyczaiłam się do niej chociaż nadal mi nie pasuje. Jej uroda jest imponująca. Helena musiała być wielką pięknością, aby dwóch żołnierzy nie mogło bez niej żyć. Ale jest zbyt współczesna. nie jest wybitna aktorka, ale radziła sobie dobrze w filmach. W ,,Goldeneye" całkiem nieźle gra, ale... Tutaj zgodzę się z Tobą w ,,ogniem i mieczem" trochę amatorsko wyszła.

ocenił(a) film na 9
sarmackipolak

I fatalne sceny bitew w wąskich kadrach.

ocenił(a) film na 10
mordachamordasinski

Bitwy uważam zaś za wielką zaletę, nie sztuka pokazać bitwę ze 100 metrów bo wtedy wystarczy zrobić "kotłowanine" czyli tłum ludzi gramolący sie i już, przy bliskim kadrze trzeba zadbać o szczegóły takie jak kostiumy, perfekcyjne scenki walki aby wyglądało to autentycznie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones