PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96598}

Ognista burza

Firestorm
5,6 362
oceny
5,6 10 1 362
Ognista burza
powrót do forum filmu Ognista burza

Ognista Burza

użytkownik usunięty

Pożary od zawsze zagrażały ludzkości.W tym porywającym filmie strażak Jesse Graves ma za zadanie ocalić ludzi z szalejącego leśnego pożaru,nie podejrzewa jednak że pożar to sprawka groznego psychopaty,który wykorzystał pożar jako ucieczkę z więzienia.Razem z młodą panią ormitolog będzie musiał stawić czoła i bezwzględnemu mordercy i szalejącemu żywiołowi.Czy im się uda?,zobaczcie sami.W filmie występują takie gwiazdy jak Howie Long,Scott Glenn(Ognisty Podmuch),William Forsythe(Szukając sprawiediwości) a także Suzy Amis(Titanic).Ognista burza to pełen widowiskowych scen pożarów thriller,który dzięki niespodziewanym zwrotom akcji,efektom specjalnym i popisom kaskaderskim spodoba się każdemu miłośnikowi kina akcji.Ognista burza powstała kilka lat po słynnym Ognistym Podmuchu,który według mnie jest mniej widowiskowy niż film który teraz opisuję.Pomimo scen pożarów Ognistej burzy nie zaliczyłbym do kina katastroficznego.Pamiętam także słynny obraz Pożar w Okland( typowe kino katastroficzne).Film polecam także z tego powodu że trzyma w nieustającym napięciu do końca.

O gustach ponoć się nie dyskutuje, ale nie sądziłem, że ten film może się komuś naprawdę spodobać :)

ocenił(a) film na 1
enzo07

Ja też w to nie wierzę. W filmie mamy nagromadzoną całą masę wyjątkowych idiotyzmów: (uwaga będzie trochę spoilerów)
-sam pożar ma miejsce w Wyoming, przestępcy udają kanadyjskich strażaków (to tak jakby w Polsce wybuchł pożar i nagle przybyli na pomoc ochotnicy z południa Węgier). Na dodatek chcą uciec do Alberty w Kanadzie łodzią (chcę tylko zauważyć, że nawet gdyby się przesiadali z łodzi to mają co najmniej 500 km do pokonania).
-mamy też piękne sceny w stylu uwolnienie się z zamkniętej stodoły, dogonienie samochodu na motorze, porwanie panny w locie, zamiana miejsc w motorze pod ostrzałem, i na końcu: RZUT PIŁĄ MECHANICZNĄ, ale właściwie to jeszcze nie koniec, albowiem dalej jest jeszcze lepiej - skok ze spadochronem w przepaść, dalsze zejście z wrogami, nagłe przybycie pomocy akurat w tym momencie co trzeba i w to miejsce, w które trzeba. Potem to już tylko klasyczne zmartwychwstanie i coś, na co czeka się latami, czyli ukrycie się przed pożarem pod łódką w wodzie!!! Ale za chwilę pożar mija i pada deszcz. Hurra!!!
A trzeba dodać, że wcześniej też się działo
-Dodajmy do tego jeszcze niesamowite efekty specjalne: ogień z painta wygląda wprost masakrycznie.
-Można też cosik powiedzieć o grze aktorskiej, która również jest zaiste niesamowita, szczególnie głównego ratownika.
-No i na koniec specjał, czyli dialogi. Są beznadziejne. Zdarzają się takie kwiatki w stylu:
-zobacz!Przed nami pożar!!!
I pokazanie wielkiej ściany ognia (która nota bene powinna być widoczna z odległości paru kilometrów, a nie nagle z odległości 15 metrów)
-co my teraz zrobimy?!

zjomal88

nie zapominaj o toporku, którym obrywa centralnie w klatkę Billy Forsythe, normalnie cios czymś takim z takiej prędkości powinien urwać głowę, a ten jeszcze potem wstaje i walczy pod wodą :D, a po kilku sekundach głowa mu się spaliła na popiół :D, film był naprawdę cudowny, jako komedia - topowe miejsce :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones