PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1090}

Ojciec chrzestny II

The Godfather: Part II
8,5 283 276
ocen
8,5 10 1 283276
9,0 35
ocen krytyków
Ojciec chrzestny II
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny II

John Cazale

ocenił(a) film na 9

Jakim cudem nie dostał on żadnej nominacji do
nagród, jego rola była świetna

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

To najlepsza rola w filmie zaraz po Pacino (oczywiście w tym filmie nie ma słabo zagranej postaci). Scena rozmowy Fredo z Michaelem jest popisem Cazale - http://www.youtube.com/watch?v=5Weaop_aiTg

ocenił(a) film na 9
kaioken26

No ale niestety "wielcy" krytycy wiedzą lepiej

kaioken26

Chyba zaraz po De Niro :)

ocenił(a) film na 10
TomKruz

Nie.

kaioken26

Najlepszy jest moment kiedy wybucha gniewem w stronę Michaela. Cazale gra całym ciałem.

Lukasz_Broda

Nie zagrał nic wielkiego, drugi plan Ojczulka 2 zdominowali De Niro i V. Gazzo.

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Broda

Bo to po prostu solidna rola. Jedna dobra scena (gdy Michael mówi mu, że nie chce mieć nic wspólnego) i od razu Oscara?

użytkownik usunięty
adamcpdst

Beatrice Straight była na ekranie może przez 5 minut w filmie "Sieć" i dostała Oscara za rolę drugoplanową. Podobnie William Hurt w filmie "Historia przemocy" - jedna scena i nominacja do Oscara. Można? Jak najbardziej :D

ocenił(a) film na 9

Ale ja nie mówię, że za 5 minut na ekranie nie można dostać Oscara tylko że rola Cazale'a była ogólnie solidna i nic więcej. Wybitnie to w Ojcu Chrzestnym zagrali Pacino, De Niro czy Duvall.

użytkownik usunięty
adamcpdst

Napisałeś o jednej dobrej scenie, więc napisałem to co jest zawarte powyżej. Nie trzeba zagrać wybitnie, aby być nominowanym do Oscara, a w tym roku Cazale zagrał wybitnie przy takim Fredzie Astairze, który był nominowany za rolę drugoplanową w "Płonącym Wieżowcu", nie wiem za co tak naprawdę. A do tej nagrody było aż trzech aktorów z Ojca Chrzestnego II nominowanych w 1975 roku, a ostatecznie (zasłużenie zresztą) statuetkę wygrał De Niro.

ocenił(a) film na 9

No i zgoda. Btw, warto sięgać po Płonący wieżowiec? Wiele razy miałem się za to zabierać, ale coś mnie zawsze powstrzymywało.

użytkownik usunięty
adamcpdst

"Płonący wieżowiec" śmiało mogę polecić. Lecz są skrajne opinie na temat tego filmu, to mi się bardzo podobał. Tylko ten Fred Astaire, naprawdę nie wiem za co był nominowany do Oscara :D
Nie jest to wybitny film, ale na pewno nie jest też zły ;)

ocenił(a) film na 9

No właśnie te skrajne opinie mnie zastanawiały. Czy to jest bardziej kino akcji, taka Szklana pułapka 15 lat wcześniej, czy raczej film grozy albo studium psychologiczne?

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Broda

Z pewnością najlepszy aktor drugoplanowy w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Broda

Zrozum tych którzy te nagrody, statuetki przyznają. Jakie są wymagane kryteria.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones