PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 428
ocen
8,0 10 1 182428
6,6 29
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Ten chyba stracił już wszelkie ludzkie uczucia.
Nie zgadzam się z opiniami że to najsłabsza cześć - ale na pewno najsmutniejsza.

ocenił(a) film na 10
mikhael91

Szczerze? Od zabójstwa brata przez Michaela życzyłem mu najgorszego. Więc jak dla mnie dobrze się skończyło. Córka zapłaciła za zbrodniarza.

ocenił(a) film na 9
przemo8998

to były sprawy pomiędzy braćmi, przemo8998, sprawy pomiędzy braćmi

ocenił(a) film na 5
przemo8998

Właśnie, powinien zginąć na krześle elektrycznym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
mikhael91

Końcówka była smutna i bardzo wymowna. oto człowiek który miał u stóp cały świat, oto człowiek, który szacunek wywalczył krwią innych. Oto człowiek, który poświęcił wszystko dla "rodziny". Oto człowiek który uwierzył w swoją boskość...umiera tak jak się narodził...samotnie.

ocenił(a) film na 8
mikhael91

Mimo wszystko lzy mi polecialy. I zostaje pytanie 'po co mu to wszystko bylo?....'. Ta trylogia to arcydzielo.

ocenił(a) film na 7
mikhael91

A więc straciłem ludzkie uczucia :(((

ocenił(a) film na 6
piotral_2

To niedobrze. Za dużo złych filmów?

ocenił(a) film na 6
mikhael91

Ciężko mi było w ogóle poczuć jakikolwiek smutek przez gre aktorską młodej Coppoli. No tak szrtwnej i sztucznej gry aktorskiej to od dawna nie widziałem. Całe szczęście przed obejrzeniem jakiejkolwiek części przeczytałem książki M. Puzo.

ocenił(a) film na 8
Szlacha4

Zgadzam się ale Finał filmu ratuje Krzyk Pacino który był tak mocny i wzruszający że wybaczam tą drewnianą śmierć Coppoli po mimo tego że miała swoje dobre momenty ale kilka momentów w tym jej śmierć była tak drewniana że ani łzy nie uroniłem do momentu gdy Micheal krzyknął żałobnie to smutno mi było i Pacino uratował finał filmu.

ocenił(a) film na 8
Szlacha4

A co Ty, oglądałeś wersję z napisami albo oryginalną po angielsku? Ja oglądałem z lektorem PL i nie dało się odczuć złej jej gry.

ocenił(a) film na 6
pio73

Oglądam filmy tylko w oryginalnej wersji językowej. Angielski znam bardzo dobrze, więc napisów nie potrzebuje, ale no nie potrafiła mi sprzedać emocji swoim głosem.

mikhael91

Jedynka jest najlepsza z całej trylogii, ale trójka rzeczywiście niesie największy ładunek emocjonalny, choć zamiast kina gangsterskiego otrzymaliśmy... No właśnie, co? Mnie to wygląda już bardziej na dramat z wątkami gangsterskimi, aniżeli rasowe kino z tego gatunku, ale właśnie w tym sęk. Fordowi Coppoli chodziło chyba o to samo, co Vincentowi Gilliganowi wiele lat później, kiedy tworzył "Breaking Bad". O przeobrażenie pozytywnego bohatera, w tego złego. I o to, że nawet, kiedy już chce wyjść na prostą, jego przeszłe czyny mu na to nie pozwolą.

Michaela dopadły demony przeszłości w najmniej spodziewanym momencie. Finał filmu to chyba najlepsze podsumowanie jego historii. Może było i smutne, ale czy właśnie nie tak miało się to skończyć? Bohater przez większą część swego życia zabijał, albo zlecał zabójstwa (m.in. własnego brata). Śmierć w samotności to największa kara, wyrównanie rachunków za przeszłość ale jednocześnie i sprawiedliwość losu, która po prostu musiała go spotkać.

Mnie osobiście film się podobał, ale to już nie to samo, co części pierwsza i druga. Jeśli oczekujecie porachunków gangsterskich, strzelanin itp. to niestety "Godfather 3" was zawiedzie. Nie zawiedzie jednak, jako dopełnienie historii najbardziej znanego fikcyjnego mafioza, jaki kiedykolwiek pojawiał się na ekranie.

ocenił(a) film na 8
mikhael91

Uroniłem.

ocenił(a) film na 8
mikhael91

To było finałowe uderzenie, zresztą spodziewane. Tam jest tak naprawdę inna scena o wiele bardziej smutna i wzruszająca. Michael Corleone wyznaje swoje grzechy kardynałowi i wtedy faktycznie mnie to ruszyło.

ocenił(a) film na 7
mikhael91

Jest smutna, zupełnie co innego niż pierwsze 2.

mikhael91

Płakać nad mordercą, w tym zabił własnego brata, bezwzględnego mafioza, który dopiero na końcu kariery chciał się poprawić?
Miał wiele, jeszcze więcej zdobył, dożył starości w bogactwie i zapewne z tytułem wspaniałego człowieka... jedyne czego nie udało mu się wygrać w życiu to rodziny, którą stracił na własne życzenie.

mikhael91

Fakt. III część, chociaż moim zdaniem nie ma podjazdu do I i II, jest najbardziej dołująca. Z drugiej strony trudno nie zgodzić się z powyższą opinią, że Corleone sam był sobie winien. Ta seria idealnie pokazuje upadek jednostki.

ocenił(a) film na 10
mikhael91

Rzadko się to zdarza, ale fakt zawiedzenia swojej rodziny wzruszył mnie. To jest według mnie najgorsze co może spotkać faceta nieważne jakiego kalibru.

ocenił(a) film na 8
mikhael91

Mi się ta część najbardziej podobała. Widocznie jestem w mniejszości.

mikhael91

Nie ma to jak owce płaczą po swoim oprawcy. Tylko owca bez uczuć, nie zapłacze po tym co oprawiał je na mięso :-) ludzie zawsze będą jak widać cielic się na owce i tych co je strzyża. Na tym też opierają się politycy do głupich owiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones