PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 645
ocen
8,6 10 1 546645
9,0 48
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Trzeba dojrzeć do tego filmu i wtedy można się nim rozkoszować.

kryst007

Jeśli ty piszesz, że ludzie, którzy nie zachwycają się Ojcem są na tyle niedojrzali, że stać ich intelektualnie tylko na Klan, to nie dziw się z takich odpowiedzi.

użytkownik usunięty
susansadie

Sama jesteś gówniarą! Najpierw dorośnij, a dopiero później oceniaj innych!

ucia8

Nie zgadzam sie z tb ja mam 14 i go zrozumiałam wiec gadaj tak do innych a nie do mnie

ocenił(a) film na 1
ucia8

Wcale nie trzeba dojrzeć, wystarczy nie oglądać z sentymentem po kilkudziesięciu latach.
Najlepiej w ogóle nie oglądać, tak jak nikt już nie ogląda kina przedwojennego, niech ta tragedia po prostu zniknie wszystkim z pamięci, a świat będzie lepszy.

użytkownik usunięty
ucia8

Tu się zgodzę w 100%. Oglądałem jako 15 latek i dałem 8 bez specjalnych zachwytów. Po kilku latach oglądałem wbity w fotel podziwiając genialność każdego elementu tego filmu. Jeden z najlepszych filmów ever bez dwóch zdań.

użytkownik usunięty
ucia8

Nie rozumiem jak można piać z zachwytu na tym filmem, który jest czasami tak nudny, że głowa boli. Utarło się, ze Ojciec Chrzestny jest ahhhh i echhhhh i każdy - powtórze każdy kto sie z tym nie zgadza jest be. Ludziom którym nie podszedł do gustu zaczyna sie wytykac bezmózgowie, tępote, niezrozumienie etc a wcale tak nie jest.
Film ewidentnie nie wytrzymał próby czasu i tutaj nie ma co dyskutować. Gra aktorska M Brando wyglądającego w tym fotelu jak dorsz bałtycki jest conajmniej przeciętna. Al nie popisał się bo nie grał pierwszoplanówki.
Przede wszystkim muzyka jest dobra - tego nie da się ukryć a reszta wieje kiczem. Ten film czy trylogia to żadne arcydzieło - to po prostu dobre kino i nic poza tym.

ocenił(a) film na 8
ucia8

*otwiera popcorn*
Czekam z niecierpliwością na dzień, kiedy ludzie zaczną rozumieć, że każdy może mieć inny gust:)

ocenił(a) film na 1
niki224

Jak dla mnie gust jest jeden, reszta to bezguście.

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

to powiem, że będzie ci ciężko z takim myśleniem w życiu :)

ocenił(a) film na 1
niki224

Nie wiem jak będzie, jak na razie jest całkiem łatwo :)

ocenił(a) film na 9
ucia8

To uczta dla każdego kinomana, ale trafnie spostrzegłeś, że jest to film dla doroślejszego grona.
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/05/ojciec-chrzestny-1972.html

ocenił(a) film na 9
ucia8

Potwierdzam, że na ten film trzeba czasu. Pierwsza reakcja na część scen to 'co za, k*rna, sk*rwielstwo' - kasowanie facetów szeregiem. Potem zaczyna się powoli łapać 'politykę długofalową'.

ucia8

nudny jest ten film ;/////

Mateuszix2002

wytszymalem do 17 minuty ;////

ocenił(a) film na 10
ucia8

Kiedy pierwszy raz obejrzałem ten film miałem z 10 lat i od pierwszych scen rzucił mnie na kolana. Tak jest do dziś. Jeżeli dotykasz geniuszu i masz minimum wrażliwości i otwartości, wiek nie ma znaczenia. Można czegoś nie rozumieć, to przychodzi z czasem, ale wyczuwa się dotyk boskości.

ucia8

witam czy ma ktoś wiedzę jaki utwór jest grany w pierwszej części filmu dokładnie 01:27:17 gdy jeden z ochroniarzy gra na fortepianie z góry dziękuje

ocenił(a) film na 10
ucia8

zgadzam się, jako gówniarz nic szczególnego w nim nie widziałem, dopiero lektura książki i jego powtórne obejrzenie otworzyło mi oczy i jest od teraz moją biblią.

ucia8

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

ocenił(a) film na 10
ucia8

zgadzam się, trzeba dojrzeć i chyba właśnie to zrobiłam :)

ucia8

To prawda robie drugie podejscie grubo po 40-stce .. sa wszystkue czesci z lektorem na amazon prime

ocenił(a) film na 9
ucia8

Z szacunkiem dla fanów filmu, pomimo, że ekranizacja książki M. Puzo to dzieło sztuki filmowej to przy książce jest co najwyżej dobrym komiksem. Polecam lekturę, książka jest wielokrotnie lepsza i głębsza od filmu.

użytkownik usunięty
ucia8

Super, kolejny dojrzały się znalazł. Jeśli dla mnie jest za długi, ten film przeważnie o zabijaniu, ciemnych interesach i bardziej wolę filmy Tarkowskiego, Ceylana, Tarra, to oznacza, że jestem niedojrzały tak? Nie zesraj się z tą swoją wyjątkowością. Tak samo wszyscy się rozpływają nad innymi przeciętniakami typu Zielona Mila, Forrest Gump, Szeregowiec Ryan itd.

ucia8

Pewnie masz rację. Ja zupełnie nie rozumiem fenomenu tego filmu. Podchodziłem do niego kilka razy i zawsze zaypiałem a bardzo lubię filmy gangsterskie, Podobmy problem mam z "Nożem w wodzie" i "Rejsem". Mam już 45 lat i k za h nie potrafię polubić tych filmów. To jest chybA jakiś błąd matrixa. ..."Matrixa" też nie lubię :)))))

ocenił(a) film na 1
ucia8

masakra jak można się rozkoszować taką nudą. nie wytrwałam do połowy xd

ocenił(a) film na 6
MyOwnHeroin

Bo każdy w kółko pieprzy, że ten film to klasyka i tak się utrwaliło. Jak spytasz wielu fanów, o wyjątkowość filmu nie powie nic konkretnego, zazwyczaj banał w stylu "wspaniała obsada", "niesamowita historia". Ot takie "Słowacki wielkim poetą był!"

ocenił(a) film na 8
ucia8

Z całym szacunkiem ale "Ojciec Chrzestny" to tylko bardzo dobra baśń o mafii w Ameryce i tylko baśń. Prawdziwy, realistyczny jej obraz to"Joe Valachi" aka "Valachi Papers" z Charles'em Bronson'em.

ocenił(a) film na 6
ucia8

A masz jakieś lepsze argumenty na delektowanie się niż kneblujący banał "jak dojrzejesz to zrozumiesz"?

ocenił(a) film na 10
ucia8

Pochwalony.Ojca Chrzestnego widziałem mając 13 lat i uważam ten film za jeden z najlepszych filmów jaki zrobiono. Zresztą zapraszam na moje konto żebyście mogli zobaczyć jakie mam oceny :)

ocenił(a) film na 7
ucia8

DO czego dojrzeć wytłumacz mi szybciutko? Ten film to kompletne dno.

użytkownik usunięty
ucia8

Mam 18 lat i dla mnie ten film jest jednym z najlepszych jakie oglądałam

ocenił(a) film na 9
ucia8

Rocznik 08, uważam Ojca chrzestnego za świetny film, wszystko zrozumiałem

ucia8

Albo lubić dobrze zrobione filmy:)

ocenił(a) film na 8
ucia8

Należy docenić kunszt filmowy, lecz warto też podkreślać, że ten film rozpoczął modę na romantyzowanie gangsterów, co rozlało się także na Polskę. Po filmach Scorsese wiesz, że mafiozi to zwykłe s******ny, ewentualnie zwykli ludzie, po filmie Coppoli możesz myśleć, że są rodzinni, a niektórzy nawet honorowi. Tymczasem dopiero co świat obiegła informacja, że umarł ostatni boss cosa nostry, którego dopiero niedawno znaleziono po trzydziestu latach. To był zwykły zwyrodniały bandyta, który żeby ratować swoją organizację od zeznań drugiego, porwał mu dwuletniego synka, przetrzymywał dwa lata i w końcu zamordował. Dlatego jeśli chodzi o gangsterkę to powinien nam raczej przyświecać kawałek Dioxa "Nigdy nie byłem bandytą".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones