PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32859}

Oklahoma Kid

The Oklahoma Kid
6,2 380
ocen
6,2 10 1 380
Oklahoma Kid
powrót do forum filmu Oklahoma Kid

Straszny western :D

ocenił(a) film na 2

z Cagneyem i Bogartem. Zdaję się, że to jedyny western w ich dorobku, przynajmiej ja nie kojarze, i nie ma się co dziwić. Wyglądają okropnie, nie dla nich taki klimat. Oglądnijcie dla zdrowego śmiechu 2/10.
W sumie o tym filmie przypominam sobie tylko kiedy oglądam "Chłopców z ferajny". Widzę wtedy Pesci'ego jak drze morde: "Jestem Oklahoma Kid. Bang Bang" :D:D:D:D

Picu

Słabe kojarzenie…A co z ‘The treasure of the Sierra Madre’(1948), znakomity western z Bogartem, gdzie gwiazda filmu noir wygląda gorzej niż w prawie 10 lat ‘młodszym’ Oklahoma Kid (1938) i jakoś to mu nie przeszkadza w zbudowaniu mocnej roli. Nie rozumiem dziwnego pojmowania, że faceci z dzikiego zachodu mają być… ładni. Mają być, ale twardzi, ze zmęczonymi za przeproszeniem gębami! Prawda jest taka, że widzowie przyzwyczaili się do TEGO Bogata z TEJ Casablanki i jak go widzą zarośniętego i brudnego to stwierdzają, że to nie jego ‘klimaty’. No trudno żeby ‘wyszedł’ z Casablanki prosto na prerię nie zmieniając image. Trochę więcej wyobraźni! W zawodzie aktora chyba o to chodzi, żeby zmieniać osobowość ( fizyczność także ). Dobrze że Bogart miał gdzieś czy pasuje do jakiegokolwiek klimatu, bo on się fantastycznie wpasowywał w każdy.

ocenił(a) film na 2
Lady_T

Spokojnie kobieto nie galopuj. Gdzie klasyczny western "Oklahoma kid" do psychologicznego filmu przygodowego rogrywającego się w Meksyku?! Nie zrozumiałaś jak zwykle mojego pojmowania słowa 'okropnie'. Chodzi mi o to, że są... za ładniutcy, w okropnych, świecących, źle dopasowanych kostiumach, jakby wyszli ze szkolnej dyskoteki w strojach kałbojów. Bogart zresztą powiedział, że Cagney wyglądał w tym jak grzyb - zajrzyj do ciekawostek. Ty mnie będziesz pouczać jak ma wyglądać kałboj? Może być ogolonym (rzadziej) albo nie ogolonym capem ale na pewno nie ma wyglądać jak lśniący grzyb. Przestań mi z tą wyobraźnią jak Cie proszę bo od razu jakieś dziwne zarzuty. A jak Bogart wygląda w Casablance? Jak to Bogart - zmęczony, cyniczny, zajebisty. Tobie chodzi o to, że tam był ogolony?
I skąd ten wykład o aktorstwie, gdzie ja napisałem, że on tam grają coś nie tak? Po prostu trafili do strasznego filmu. Dlaczego zakładasz, że masz do czynienia z takim burakiem? Wbrem powszechnej opini, że Bogart grał zawsze Bogarta ja uważam, że w "Skamieniałym lesie", "Afrykańskiej królowej", "Bosonogiej Contessie", "Saharze" czy "Sokole maltańskim" grał co innego.

ocenił(a) film na 8
Picu

Elegancki filmik

Picu

Fim leciał właśnie na TCM-ie. Cagney pamiętany w garniturach, rzeczywiście może być szokiem (dla niektórych) w roli kowboja. Bogart wypadł niczego sobie, a było to jeszcze, zanim umieszczano Jego nazwisko na pierwszym miejscu. Czy On w latach 30-tych nigdy nie zagrał postaci o dobrym charakterze?

delonka_fw

...zagral:)

Picu

"oglądnijcie" i wszystko w temacie

ocenił(a) film na 2
yag12

Istnieje takie słowo i jest to mój regionalny folklor, coś jeszcze zamiatający wszystko purysto?

Picu

nieee, to już wystarczy

ocenił(a) film na 2
yag12

Wiesz, że za takie traktowanie ludzkości z góry po jednym zwrocie, może przyjść zapłacić.

Picu

no, napisz mi więcej o kosztach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones