PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5493}

Oko obserwatora

Eye of the Beholder
6,1 2 377
ocen
6,1 10 1 2377
Oko obserwatora
powrót do forum filmu Oko obserwatora

Dziwny to film.
O zagubieniu, o obsesji, o namiętności, o potrzebie doświadczeń emocjonalnych...
W obsesję przeradza się początkowa fascynacja piękną kobietą. Im dalej się w swych odkryciach i badaniach posuwa "obserwator" tym bardziej odcina się od świata zewnętrznego, skupiając się na obiekcie swych "studiów"....
Jak powiediząłam dizwny to film - chwilami dynamiczny, chwilami powolny. Historia jest dość interesująca, ale zostaje w pewnym momencie ucięta.
Bez słowa wyjaśnienia w tle poajwia się piosenak o słowach "this is where our story ends".....

Dlatego "Oko..." trzeba oglądac uważnie, w skupieniu. Nadaje się bardziej do kina niż na mały ekran telewizora.
Interesujące kreacje stworzyli Ewan McGregor i Ashley Judd. Oboje są u progu kariery i dzięki temu nie mają w swojej grze irytującej maniery, choć Judd nie wiem czemu pobrzmiewa nieco zbyt teatralnie....

Film mi w głowie trochę zamieszał - zdradza jak bardzo jesteśmy podatni na obsesje, jak bardoz chcemy wypełnić emocjonalna pustkę, zająć czymś myśli, gdy tylko nadarza się taka sposobność...
Warto go obejrzeć, moze nie wszystkim się będzie podobał, w końcu "piękno rodzi się w oku obserwatora"...

ocenił(a) film na 8
Ola

"Nadaje się bardziej do kina niż na mały ekran telewizora."
No, kto ma małego to ja nie pytam ... :)
Ja tam oglądałem go na wystarczająco dużym ekranie i uważam , że ten film lepiej "zgłębić" w zaciszu kina domowego niż na sali kinowej, na której co chwilę ktoś kaszle, wzdycha, żre chrupki czy też siorbie kolę...
Film nie jest żadną super-ekstra-rewelacją, było sporo mielizn i naiwności, chociaż te pierwsze to może specjalnie aby stonować tempo wydarzeń ...
Jednak ogólnie film ciekawy i na pewno warty oglądnięcia - niech każdy wyrobi sobie opinię o nim własnym OKIEM OBSERWATORA. Moja subiektywna ocena to "bardzo dobry" czyli 8/10


Ola

Mam mieszane uczucia. Sam pomysł uważam za świetny, jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że film miał niesamowity potencjał, który został zmarnowany.

Dwie główne postacie, ich historie i przeżycia są wiarygodne i świetnie wpisują się w mroczny, tajemniczy klimat filmu. Jednak zachowanie bohaterów rodzi pytania, na które, niestety, nikt w filmie nie odpowiada. Brak tu czegoś, co pozwoliło by widzowi "poczuć" bohaterów, co uczyniłoby ich bardziej realnymi. Reżyser nie wnika w ich psychikę wystarczająco głęboko, pozostawiając wiele rzeczy bez wyjaśnienia. Po co wprowadzać pewne wątki, jeśli się ich nie kończy, a nawet nie rozwija. Irytowały mnie przywidzenia bohatera i sposób w jaki reżyser przekazuję, że postać córki nie jest realna. Nie wystarczyło tego kilka razy delikatnie zasugerować, ba, nie wystarczyło wyraźnie pokazać tego w jednej ze scen, trzeba było jeszcze spuścić bombę, żeby głupi widz się zorientował.
Zakończenie jest, delikatnie to ujmując, beznadziejne. Akcja toczy się zwyczajowym rytmem, a może nawet można by rzec - przyspiesza, aż nagle widzimy dwójkę bohaterów w patetycznej znikąd nie wynikającej scenie, kiedy ściskają swoje dłonie na pustej jezdni, potem Joanna prawdopodobnie umiera.

ocenił(a) film na 7
rox16

Wręcz bardzo dziwny film , nie do końca w pełni zrozumiany trzeba go przetrawić. Każdy z nas rozumie go inaczej dla każdego z nas ten film będzie czymś inym . Ktoś napisał że jest to thriller , nie wydaje mi się żeby to była trafna nazwa ja zakwalifikował bym to jako dramat psychologiczny , .Bardzo emocjonalny obłęd i szaleństwo. Fantastyczne role McGregor i Judd wspaniałe kreacje. Na pewno wrócę do tej pozycji i jestem przekonany że odkryje go na nowo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones