PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1289}

Okręt

Das Boot
7,8 47 149
ocen
7,8 10 1 47149
8,1 8
ocen krytyków
Okręt
powrót do forum filmu Okręt

Niesamowity

ocenił(a) film na 9

Przy tym filmie takie "czerwony październik" to filmik rodem z chińskiej fabryczki. Niesamowita, jedyna w swoim rodzaju muzyka (znałem dotychczas tylko wersję techno ;)).
Mogę spokojnie zaliczyć go do jednego z najlepszych filmów jakie widziałem. Niestety raczej więcej razy go już nie obejrzę - do tej rzeki można wejść tylko raz.
Może sięgnę po książkę którą tu polecają Koledzy.
Mocne.

ocenił(a) film na 10
Wojtulek

To najlepszy film o okręcie podwodnym jaki kiedykolwiek powstał, w swoim gatunku nie ma konkurencji! Muzyka w tym filmie to po prostu majstersztyk, zawsze jak jej słucham przechodzą mnie dreszcze. ;)

ocenił(a) film na 10
Wojtulek

A książkę polecam jak najbardziej.

ocenił(a) film na 7
Wojtulek

Fajny pomysł na zakończenie. Przeszli tyle na tym okręcie, a zostali, załatwieni w taki banalny sposób. Chociaż końcowy nalot powinien być bardziej dosadny, bo jednak trąci banałem. Ten tonący okręt i patrzący na to kapitan, który umiera zaraz po jego zatonięciu. Trochę za bardzo Hollywoodzkie.

ocenił(a) film na 10
Wojtulek

Ja odniosę się do słów "Niesamowita, jedyna w swoim rodzaju muzyka (znałem dotychczas tylko wersję techno".

Chcę tylko napisać, że ta "wersja techno" nie jest żadną wersją, a Klaus Doldinger nie ma nic wspólnego z grupą U96 o której album chodzi.
Ten zespół po prostu inspirował się muzyką z tego filmu jak i zapewne samym filmem. Stąd też nazwa tego zespołu i motyw przewodni pierwszej płyty, która ich rozsławiła. Ale nie jest to w żaden sposób związane z filmem.

Wojtulek

Zgadzam się, film jest bardzo dobry, najlepszy w swoim gatunku. Ale dlaczego ocena jest taka niska? 403 miejsce w rankingu to nieporozumienie dla mnie, no ale w koncu to filmweb...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones