PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1289}

Okręt

Das Boot
7,8 47 161
ocen
7,8 10 1 47161
8,1 8
ocen krytyków
Okręt
powrót do forum filmu Okręt

dla mnie nic dodać nic ująć , widziałem juz ten film z 5 razy i za kazdym razem było jakbym
go pierwszy raz oglądał, czasami oglądając pozornie dobre filmy zawsze gdzies wyłapiemy
jakis moment banału, niedowierzania lub pewnego poczucia nierealizmu , w filmie
petersena tego nie ma, po prostu są to "prawdziwi" mężczyzni sa też realia nazistowskich
pierdół w które jest uwikłana załoga wilków morskich przeczesująca oceaniczne wody w
swoim U-96- scenariusz,rezyseria,muzyka -to juz jest klasyką i legendą tematu!!! 15/10
polecam !!!!

ocenił(a) film na 10
stjopan82

Takie filmy bronią się same. Niewątpliwie najlepszy film wojenny o łodzi podwodnej. Nie liczyłem ile razy go już widziałem...

ocenił(a) film na 10
anonimowy

uważam, że nie tylko o łodzi podwodnej lecz generalnie- jeden z najlepszych wojennych- co Ci przychodzi jeszcze do glowy (mam na mysli ww2) szergowce rajany, imperium słonca mi sie podobało choć to taki inny wojenny oczywiscie jest wiele swietnych filmow nawiazujacych do tmatyki wojnnej lecz wątek wojny niegra tam pierwszej roli.

ocenił(a) film na 10
stjopan82

Popieram, też widziałem go wiele razy i za każdym razem mnie zachwyca. Niektórzy narzekają, że trochę przydługi i momentami brak akcji, ale właśnie taki ma być! Dzięki temu można wczuć się w sytuację podwodniaków, których służba niejednokrotnie polegała na wielogodzinnym oczekiwaniu i bezczynności, co zresztą świetnie zostało zobrazowane we filmie ("...jemy, trawimy, wdychamy i sami śmierdzimy" albo "...żyjemy jak pączki w maśle, jak końskie bąki").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones