PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 605
ocen
7,7 10 1 89605
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Ladies & gentlemen

Przedstawiam wam doktora Ledgarda (nawet nazwisko robi wrażenie)
http://www.filmweb.pl/film/Sk%C3%B3ra%2C+w+kt%C3%B3rej+%C5%BCyj%C4%99-2011-48562 0

Miłośnicy "Oldboya" powinni być zadowoleni, mimo że nie znajdą tu takich scen, jak ta w
korytarzu;)

ocenił(a) film na 9
Ozjasz_Goldberg

uśmiechnęłam się jak zobaczyłam do czego prowadzi tajemniczy link. Oba te filmy były wspaniałe, choć nigdy nie wpadłam na to aby je porównać. Gratuluję pomysłu! Faktycznie Entuzjastom OldBoya zapewne przypadnie do gustu doskonała skóra Almodovara.

ocenił(a) film na 8
Ozjasz_Goldberg

A guzik. Zemsta almodovarowa do tej się nawet nie umywa. Marniutka podróbka.
To jakby porównać gospodarkę Czech do Singapuru.
A fuj.

WielkiBlekit

PODWÓJNY SPOJLER

Naprawdę wolałbyś zostać kobietą, niż spać z córką?

ocenił(a) film na 8
Ozjasz_Goldberg

Tak.
Dae-su zasłużył na swoja karę.
Almodovarowska Vera nie.

WielkiBlekit

Tym bardziej zemsta Ledgarda wydaje się być chora!

ocenił(a) film na 8
Ozjasz_Goldberg

Nie tyle chora, co "pomyłkowa", a tym samym bezcelowa i niesensowna.

WielkiBlekit

A tak btw; mówi się "bezsensowna"

ocenił(a) film na 8
Ozjasz_Goldberg

Samo się nic nie "mówi". Tu się pisze.
"Bezsensowna" i "bezcelowa" użyte w jednym zdaniu byłyby quazistylistyczne.

WielkiBlekit

A co byś powiedział na "pozbawiona sensu i bezcelowa"?

WielkiBlekit

To co? Uważasz, że Woo-jin dobrze zrobił?

ocenił(a) film na 8
Ozjasz_Goldberg

Zależy w jakich kategoriach miałbym rozpatrywać to "dobrze zrobił". Etycznych, moralnych? Szeroko pojętej "sprawiedliwości", która jest, de facto, bliżej niesprecyzowana? W kategorii pożytku społecznego? To wszystko zależy...

WielkiBlekit

Zabicie Bogu ducha winnej żony jest chyba jednoznaczne z każdego punktu widzenia?

ocenił(a) film na 9
WielkiBlekit

A guzik prawda. jak zasłużył? bo powiedział co widział? Woo-jin sam jest sobie winien bo skoro pukał własną siostrę to powinien sie liczyc z tym że wyjdzie to na jaw.

ocenił(a) film na 8
WielkiBlekit

Dae-Su zasłużył na swoją karę? chyba kpisz. Albo myślisz jak Woo-jin, ergo - wykolejony psychopata.

TitoMarquez

Pan WielkiBlekit kojarzy mi się z ludźmi, którzy np twierdzą, że Jigsaw i John Doe to postaci pozytywne. Zło jest złem, niezależnie, jak ciężkie doświadczenia je wygenerowały. A swoją drogą, jak to już zostało powiedziane, Woo-jin sam sobie był winien.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones