PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523002}
6,2 27 450
ocen
6,2 10 1 27450
5,5 10
ocen krytyków
Oldboy. Zemsta jest cierpliwa
powrót do forum filmu Oldboy. Zemsta jest cierpliwa

Co by tu powiedzieć...

ocenił(a) film na 6

Nie umiem sobie wyobrazić, że ktoś 1) uważa taką sytuację rodzinną za szczęście i cierpi po stracie takiego tatuśka, 2) przez X lat kisi w sobie chęć zemsty i planuje z takim wyprzedzeniem i z takimi szczegółami zemstę, 3) z taką perwersją realizuje swój plan, przy okazji krzywdzić Bogu ducha winną osobę... I do tego niepojęte dla mnie zakończenie, w którym bohater na własną prośbę wraca do punktu wyjścia. Przecież nie zawinił w tym, co się stało...

Podobała mi się z tego wszystkiego tylko gra Josha Brolina - widać, że jego bohater autentycznie cierpi i przeżywa to, co się dzieje wokół niego. Natomiast nie podobało mi się perwersyjne okrucieństwo - i nie mam tu na myśli rozwalania łbów młotkiem i podrzynania gardła nożem tapicerskim - i psychiczne dręczenie ludzi w czyimś chorym mniemaniu winnych (a nawet tych bez winy).

Ciężki film. Wiem, że są filmy bardziej porąbane w psychicznych meandrach czy fizycznych okrucieństwach, ale mimo wszystko - trudny do odbioru film.

ocenił(a) film na 7
tepee

Wrócił, bo po tylu latach i po tym, co się stało, już nie potrafił normalnie żyć. Tak to rozumiem.
A co do brutalności zgadzam się z Tobą. Ciężki w odbiorze. Uwierał mnie podczas ogladania.

tepee

Wyobrażam sobie, że Adrian nie mógł znieść hańby i w końcu morderstw popełnionych przez ojca. Stracił całą rodzinę i obwiniał o to nie tą osobę, co powinien.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones