PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98838}

Olimpiada, część II

Olympia 2. Teil - Fest der Schönheit
7,8 715
ocen
7,8 10 1 715
8,0 4
oceny krytyków
Olimpiada, część II
powrót do forum filmu Olimpiada, część II

Nie powinno się, oczywiście, oceniać tego filmu w oderwaniu od części pierwszej. Moim zdaniem największe wrażenie do dziś robią: sekwencja otwierająca z części pierwszej (estetycznie doskonała) i równie genialna sekwencja męskich skoków do wody z części drugiej. Cała reszta jest równie precyzyjnie zmontowana, sfotografowana (nowinki techniczne wymyślone przez Riefenstahl zrobiły swoje), ale te dwie sekwencje pozostają, moim zdaniem, do dzisiaj niedoścignione. Lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela kina. :)

ocenił(a) film na 9
Davus

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 10
Davus

Tak, to chyba dwa najlepsze momenty, a przynajmniej najpiękniejsze. Mnie, jako maratończyka, najbardziej jednak urzekły ostatnie kilka minut maratonu :)

ocenił(a) film na 10
Davus

Nie można tez zapominać o tym jak ten film wzrusza pod kątem historycznym... Jak się dziś patrzy na te ujęcia Polki rywalizującej z Niemką w rzucie dyskiem, na Niemców rywalizujących z Francuzami, Anglikami, Duńczykami, Czechami... Na Japończyków rywalizujących z Amerykanami w skoku o tyczce... Nie powiem, ścisnęło mnie w gardle kilka razy :'(

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Przed chwilą dowiedziałem się z Wikipedii, że por. Kawecki, pojawiający się w tym filmie kilka razy jako jeden z zawodników konnego biegu z przeszkodami, 4 lata po Igrzyskach zginął w Katyniu... O to właśnie mi chodzi :'(

ocenił(a) film na 9
Davus

Nie zapominajmy też o ostatniej sekwencji wioślarskiej. Dla mnie chyba najlepsza. Te zdjęcia, ten montaż. Mój ulubiony fragment - istne cudeńko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones