PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685807}

Omar

7,2 4 846
ocen
7,2 10 1 4846
7,4 5
ocen krytyków
Omar
powrót do forum filmu Omar

Niewiele w zyciu obejzalem filmow izraelsko-palestynskich ale ten mi sie podobal i powiem Wam
szczerze ze wspolczuje mlodym ludziom ktorzy zyja w tamtym rejonie... Nie wspolczuje im ze jest
bieda ale dlatego ze sa ofiarami chorej polityki ktora sprawila ze 2 panstwa sasiadujace sa
napuszczane na siebie... Od lat panuje tam chora nienawisc ktora najczesciej podsyca IZRAEL
ktory czuje sie bezkarny bo od roku 48(odkad powstalo przy duzym udziale USA)jest regularnie
finansowany i dozbrajany przez USA. Do tego USA chroni IZRAEL i niewazne co by sie stalo to
zawsze PALESTYNA bedzie 'tym winnym ktory pierwszy zaczyna konflikt zbrojny'. IZRAEL czuje
sie bezkarny bo wie ze sa ochraniani przez USA... Takie sa fakty i nie probujcie zaprzeczac bo
historia to jest nie bajki... PS.NA KONIEC WSPOMNE O WATKU Z TEGO FILMU. NAPRAWDE
PODZIWIAM FILMOWEGO 'OMARA' ZE PO TYM JAK JEGO NAJBLIZSZY I MOZE I
NAJWIEKSZY PRZYJACIEL 'AMJAD' ZA JEGO PLECAMI PODRYWAL DZIEWCZYNE W
KTOREJ OMAR BYL ZAKOCHANY.NIE DOSC ZE PODRYWAL TO I ZASZLA Z NIM W CIAZE...
Kazdy normalny chlopak lub facet powinien zakonczyc znajomosc z takim PSEUDO-
PRZYJACIELEM bo przyjaciele takich swinstw nie robia. Takich zachowan nie powinno sie
wybaczyc. Wiem ze NADIA tez jest winna bo puscila sie z AMJADEM ale przyjaciel widzac ze
kumpel podkochuje sie w lasce nie powinien sie kolo niej krecic. Wspolczuje OMAROWI i wiem
co czul bo dokladnie w podobny sposowb mnie wych...ujal 'byly przyjaciel' jak bylem w wojsku.
Niby kumpel niby przyjaciel a jak mnie nie bylo spotykal sie z laska za ktora szalalem. Po tamtym
numerze zakonczylem z nim znajomosc i od 12 lat jest u mnie przegrany i skreslony. Takich ludzi
co tak robia najblizszym powinno sie przekreslac... Przekreslac 'W IMIE ZASAD SKUR...SYNU!'
;-)

punisher822_filmweb

on jak on, ale jak dziewczyna jak jest lojalna to sie nie da ,dla mnie takie to jeszcze gorsze mendy niz ci "przyjaciele"

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Smutne ze tak bywa w zyciu... Sama widzisz ze czy to BLISKI WSCHOD lub EUROPA wszedzie ludzie podobnie postepuja...

punisher822_filmweb

oj, ale tam była scena, z której wynikało, że jednak nie zdradziła go, a przynajmniej nie była w ciąży. sam Omar kazał powiedzieć Amjadowi, że dziecko jest wcześniakiem. kiedy jednak przyszedł do Amjada i czekał na niego w salonie razem z Nadią wyszło, że dziecko nie było wcześniakiem,czyli zostało spłodzone już po ślubie. podejrzewam więc, że to były gierki ze strony władz izraelskich.

krofne

Ona nie była w ciąży bo dziecko się urodziło rok po śmierci brata. A brat oficjalnie umarł 2 miesiące po postrzale to już w ogóle w ciąży by za długo chodziła.

speyburn

No, czyli zaszła w ciążę po ślubie. ;)

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Ja nie wiem po co oglądać film i potem jeszcze go komentować, skoro się nie wyłapało podstawowych problemów. Najbardziej poruszającą sceną była dla mnie ta, w której Omar, rozmawiając z Nadią, dowiaduje się, że jego bohaterski czyn był zupełnie na wyrost a on zniszczył im obojgu życie, ufając nie tej osobie, co trzeba.
Bo Nadia w ciąży nie była...

ocenił(a) film na 8
kromkarra

To ty w takim razie nie rozumiesz sensu istnienia tego portalu filmowego... Wielu ludzi komentuje tutaj filmy ktore wczesniej widzieli i wyrazaja swoje opinie.

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Chyba tak, masz rację.

ocenił(a) film na 8
kromkarra

punisher822_filmweb miał chyba na myśli tę sytuację, zanim Omar zrozumiał (ta scena, o której piszesz chyba najważniejsza w filmie, sprawiła że mi też ciarki przeszły po plecach), że został zrobiony w jajo... Można powiedzieć, że uwierzył kumplowi w tę ciążę, a mimo to chciał chronić Nadję, postąpił jak prawdziwy bohater :D ;) aczkolwiek mega mu się dziwie... Pewnie jedna krótka rozmowa z Nadią poprowadziłaby ich życiorysy zupełnie inaczej...
Ten cały Amjad wydawał się taką gapą, przy tym super przyjacielem, a okazał totalnym zerem... Nie wiem czy sam to wymyślił, czy izraelskie służby mu pomogły...

A tak w ogóle to czy oni walczyli za ten swój kraj, czy tylko tak im się wydawało? Nie były to naiwne gierki? Co chcieli osiągnąć strzelając do tego żołnierza? A potem ta zasadzka... Izrael w kilka dni uwinął się z armiami kilku krajów arabskich, a te chłopaczki myślały, że z nimi wygrają? Wywiad, wojsko, policja izraelskie to najlepsze służby na świecie... Tak właśnie wygląda ten konflikt: Palestyńczyk wysadzi się i zabije 10 osób, a potem Izrael zrównuje z ziemią dom samobójcy i przy okazji połowę miasta...

ocenił(a) film na 7
Morelka80

"Co chcieli osiągnąć strzelając do tego żołnierza?"
No właśnie. Pokazać swój bezsilny i bezsensowny sprzeciw wobec okupanta? A przy okazji zniszczyć życie swoje i swoich bliskich?
W sytuacji, gdy przeciwnik jest wielokrotnie silniejszy militarnie w ten sposób nic się nie zdziała. Pokonać go można tylko inteligencją. A tej niestety brakuje Palestyńczykom.
W sumie raz poszli po rozum do głowy. Mam na myśli pierwszą intifadę - powstanie bez użycia broni. Protesty uliczne, strajki i demonstracje miały na celu zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na problem palestyński. Masowy charakter wystąpień i ich natężenie stanowiły skuteczną formę nacisku na Izrael i przyspieszyły utworzenie Autonomii Palestyńskiej.
Kiedy natomiast Palestyńczycy walczą przy pomocy bomb i karabina, są natychmiast pacyfikowani, a zagranica patrzy na to przez palce.

Ps. Kiedy ostatnio na FB utworzono konto z wezwaniem do kolejnej intifady, służby izraelskie szybko doprowadziły do usunięcia konta.

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

Dopóki reszta świata nie zechce zastopować Izarela, nic się w tamtym rejonie świata nie zmieni. Jesteśmy poruszeni atakami w Paryżu, w Europie, ale nie da się udawać, że nie widzimy, jak ludzie giną i cierpią ba Bliskim Wschodzie.

punisher822_filmweb

"NIE DOSC ZE PODRYWAL TO I ZASZLA Z NIM W CIAZE"- po ślubie, polecam uważne oglądanie filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones