PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685807}

Omar

7,2 4 846
ocen
7,2 10 1 4846
7,4 5
ocen krytyków
Omar
powrót do forum filmu Omar

Pytanie

ocenił(a) film na 8

Kiedy Omar przychodzi do Nadii pyta o wiek dzieci. Nadia mu mówi że strarsze urodziło się w rocznicę pogrzebu brata (Tareka ). Zanim Tarek ginie Amjad mówi Omarowi że Nadia jest z nim w ciąży. Ciało Tareka jest w chłodni jeszcze dwa miesiące zanim zostaje pogrzebany. Mam pytanie , czy Amjad kłamał Tareka że Nadia jest z nim w ciąży, czy nie wiedział jak jest naprawdę?

ocenił(a) film na 9
Pitti_2

Pogrzeb Tareqa odbył się 2 miesiące po jego śmierci. O ciąży Nadii powiedział mu Omar i Amjad w dniu śmierci. Nadia nie była w ciąży z Amjadem bo dziecko urodziło się w rocznicę pogrzebu Tareqa, minął więc PRZYNAJMNIEJ rok i 2 miesiące, logicznie rozumując rok i 3 miesiące.
Amjad kłamał.

ocenił(a) film na 8
gwendalina

Tak też myślałem. Zastanawiam się tylko dlaczego Omar, kiedy to ustalił, postanowił zemścić się na agencie a nie na Ajmadzie. Przecież wiedział jaki jest agent i ta informacja niczego co do jego osoby nie zmieniła. Właściwie to postawiła Ajmada w jeszcze gorszym świetle.

ocenił(a) film na 9
Pitti_2

Nie wiadomo czy nie zemścił się później na Amjadzie bo w filmie już to nie było pokazane, za to padło stwierdzenie z jego ust żeby Amjada zostawili jemu. Można więc wnioskować że miał w zamiarze jakoś go ukarać za to co zrobił.
Dałam wysoką ocenę temu filmowi właśnie z tego względu że kilku kwestii trzeba się samemu domyślić a kilka w ogóle nie zostało wyjaśnionych do końca.
Mi się wydaje, że Omar zabił tego agenta bo to przez niego doszło do czego doszło. Amjad był wtyką i to na nim spoczywa odpowiedzialność ale Omar miał kilka powodów żeby zabić agenta. Po pierwsze przez niego musiał wybierać między Nadią a Tareqiem z którym się przyjaźnił, przez niego Tareq zginął. Po drugie obiecał dać mu spokój po tym jak Tareq został zabity a zgłosił się do niego (chyba po 2 latach) żeby wydał kolejną osobę. Można by wysnuć jeszcze trzeci wniosek choć nie wiem czy to już nie będzie nadinterpretacja, że to agent podsunął Amjadowi pomysł żeby powiedział Tareqowi o rzekomej ciąży Nadii. Był gościem dość inteligentnym i dobrze wyszkolonym, można to było zauważyć, mógł wiedzieć, że Tareq nosi przy sobie broń i na pewno wpadnie we wściekłość jak się dowie. Mógł liczyć na to, że wykończą się między sobą i nie będzie sobie musiał brudzić rąk. Ale tak jak mówię jest to raczej nadinterpretacja.

gwendalina

Amjada mógł sam wymyślić tą historyjkę, żeby Omar go nie zabił na miejscu. Omara w szale i tak chciał go pozbawić życia, więc powiedział jeszcze, że jeśli on zginie to zginie też Nadia. Omar kochał Nadię i nie chciał jej śmierci. Pogodził się z sytuacją i zaproponował że ochroni Amjada przed gniewem Tareqa. Amjada grał na uczuciach Omara względem Nadii dla ratowania własnej skóry.

ocenił(a) film na 9
Weektter

myśle że te żarciki amjada na temat swoich sióstr miały nakreślić go jako niehonorowego i podatnego na takie zagrywki, z drugiej strony bardzo mozliwe ze izraelczyk kazal mu to powiedzieć, stąd omar go zabił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones