PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8337}

Omen III: Ostatnie starcie

The Final Conflict
6,3 13 821
ocen
6,3 10 1 13821
6,0 7
ocen krytyków
Omen III: Ostatnie starcie
powrót do forum filmu Omen III: Ostatnie starcie

Zastanawia mnie jedna rzecz. W pierwszej czesci była mowa, że Damiena zabić można dzięki tym sztyletom. Pierwszy miał być wbity w środek, by uśmiercić ciało, reszta razem z pierwszym miała stworzyć krzyż, by zabić duszę. Natomiast w części trzeciej wystarczył jeden sztylet by uśmiercić Damiena. Niekonsekwencja twórców czy jakieś moje niedopatrzenie?

idid

Meggido(?) tak.7 świętych sztyletów,którymi można było zgładzić Antychrysta.
Tak ale chyba nawet jednym sztyletem można było pokonać Damien'a.
Z tego co słyszałam niby to i tak jakby wbili mu te sztylety/sztylet to jego dusza by się odrodziła (?) w nowym ciele...
(patrz Omen:IV -Delia) hmm...dziwne...

ocenił(a) film na 8
Omen_Girl

Myśle że można też równie dobrze zignorować czwarta część. Jeden ze sztyletów zabija fizyczną postać Damiena i według mnie zostaje on zniszczony zupełnie przez "Bożą interwencję". Bo w końcu Damien nie zabił tego dziecka, poza tym gdy umierał nad nim pojawiła się postać anioła czy licho wie czego i to właśnie on Damiena wykończył.

mim1312

Raczej to była postać samego Jezusa.

ocenił(a) film na 8
Omen_Girl

anyway, uważam że to on zniszczył Antychrysta ostatecznie. Fabułą czwórki dla mnie nie istnieje i nie uznaje jej.

mim1312

Damien został zniszczony fizycznie, nie duchowo, wyjaśniłam to niżej. Aczkolwiek dla mnie też "czwórka" nie istnieje - zachciało się pieniędzy, a wiadomo, że na takim hicie jak Omen mozna było zarobić. dodatkowo te zżynki z poprzednich części... Taggert i Bernhard się nie wysilili. Mix muzyki Goldmistha to dla mnie jej zbezczeszczenie.

ocenił(a) film na 6
mim1312

Jak każdy szanujący się fan Omena

idid

Tak jak zauważyłeś/aś wystarczy jeden cztylet by uśmiercic ciało , no i tak własnie się stało. Damian odradza się potem bo jego duch nadal istnieje, wszystkie wyjaśni 4 część filmu ;)

Lokul

Tak.A konkretnie jego duch żyje w małej dziewczynce o imieniu Delia.^^
Chociaż 4 część to już nie to samo co 3 pierwsze,najlepsze części Omen'a ale jednak warto obejrzeć ;]

użytkownik usunięty
Omen_Girl

"Miłośniczka dobrego kina grozy,fanatyczka anime oraz mangi,ubóstwiająca do potęgi entej muzyke metalową oraz rocka." - twoje zainteresowania to furtki, którymi Diabeł może dostać się do Ciebie.

Wzruszające. :3

Omen_Girl

Haha do mnie chcieli wzywać egzorcystę jak miałam 16 lat także może coś w tym jest ;p

Black_Mermaid

Padłam.xDD

użytkownik usunięty
Black_Mermaid

Nie ma się co dziwić... Tylko naprawdę chorzy ludzie uważają, że nic im nie dolega i nie potrzebują lekarza

użytkownik usunięty
Omen_Girl

Zobaczymy, czy się będziesz śmiać, jak będziesz się w nocy budzić i będziesz czuła, że ktoś Cię dusi. Albo będziesz miała na plecach ślady po szponach i nie będziesz wiedziała, skąd je masz.
Porzuć te zainteresowania, bo stwarzają zagrożenie dla Twojego zbawienia!

No tak. Po zobaczeniu mojego awatara już umieściłaś odwrócony krzyż. Czyli jest zdemaskowanie. Jesteś pod władzą grzechu i demona.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Louis_Cyphre_fw

Nie wiem czy nawet psychiatra by tu pomógł,nawet.

użytkownik usunięty
Omen_Girl

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Widzę, że nauka Stalina o tym, że przeciwnicy komunizmu są chorzy psychicznie i należy ich leczyć, nie poszła u was w las. Tylko że tutaj jest zamiennik z antykomunisty na antysatanistę i "antyhorrorystę". To wy jesteście w minimalnym wypadku chorzy psychicznie, skoro oglądacie horrory - filmy stworzone przez psychopatów lub satanistów, a w maksymalnym wypadku opętani przez diabła.
Dziewczyno idź do kościoła, wyspowiadaj się i nawróć się. Przestań swoją duszę maltretować i karmić obrazami okrucieństwa i obrzydliwości oraz uczuciem strachu i przerażenia. Strach to narzędzie Szatana, przez które trzyma człowieka, jak człowiek psa na obroży.

Pogadaj sobie ze zbitymi deskami chory psychicznie katostolcu.

Louis_Cyphre_fw

zanim obrazisz TOLERANCYJNY ateisto, polecam udać się do najbliższego egzorcysty w diecezji, poprosić o mozliwosc uczestniczenia w modlitwie o uwolnienie (tzw. egzorcyzm), następnie zweryfikowanie swoich przekonań na temat diabełków i aniołków, zwłaszcza tych pierwszych.

Pannicy, którą temat bawi polecam tym bardziej.

Opętani są posród nas, nie każdego rzuca od razu po scianach, czasem wystarczy wstręt np nie wejdą do koscioła, albo nie wypowiedzą imienia Jezus. Wszystko wychodzi podczas egzorcyzmu.

Maly_debil

Opętanych nazwałbym raczej chorymi psychicznie.Podobnie zresztą jak chorych psychicznie którzy w te banialuki wierzą.

Louis_Cyphre_fw

naprawdę weź udział w egzorcyźmie, a potem się wypowiadaj czy to banialuki. Bez urazy, ale ja nie wypowiadam się na tematy, z którymi nie miałam stycznosci, i gdyby reszta internautów robiła tak samo, to mielibysmy o połowę bardziej wolny od kłótni, chamstwa i obelg Internet.

Jak nie widziałes, to się nie mądruj, a tym bardziej nie wysmiewaj.

Maly_debil

Wybacz, ale wiara w ten religijny stek bzdur nie zasługuje na nic innego jak wyśmianie.

Louis_Cyphre_fw

to może posmiejmy się z Ciebie i Twoich poglądów? Albo zdjęcie chociaż wrzuć. Na pewno będzie Ci miło :)

Maly_debil

Najpierw ty wrzuć swoje, najlepiej jak klęczysz przed zboczeńcem w sutannie.Ale będzie ubaw.

Louis_Cyphre_fw

nierówno się oplułes. Widzę, że szans na normalną dyskusję nie ma, bo nienawisc aż Cię roznosi. Miłego dnia.

Maly_debil

Jaka nienawiść?Czy każdy katostolec który nienawidzi wszystkich zdrowych na umyśle musi zarzucać to samo innym?

Louis_Cyphre_fw

Ludzie! Apeluję do Was o obiektywną ocenę postów tego pana i moich!

PRZESTAŃ MI UBLIŻAĆ CZŁOWIEKU BO JA TEGO NIE ROBIĘ!!!

użytkownik usunięty
Maly_debil

Niestety, muszę się z Tobą zgodzić. Niejedno widziałam na oczy. pozostaje wierzyć, że Jezus jest silniejszy

Dokładnie! To samo jest napisane w Torze, Talmudzie i w naukach rabina Yakowa!
Wszyscy opamiętajcie się i przestańcie oglądać filmy. Wyrzućcie przez okno telewizory, komputery i inne smartfony, bo to wszystko dzieło szatana. Zostawcie sobie tylko odbiorniki radiowe, żeby słuchać Radia Ma Ryja.

użytkownik usunięty

Allahu Akbar!

użytkownik usunięty
Mordechaj_Sauerland

Won parchu.

Kulturalniej proszę! Powinieneś napisać "Parchu" z dużej litery.

użytkownik usunięty
Mordechaj_Sauerland

Szczegóły. Wynocha!

Hmm, Psiemislavius brzmi bardzo żydowsko. Czy jesteś zakamuflowanym Żydem?

użytkownik usunięty
Mordechaj_Sauerland

W Twojej talmudycznej głowie tylko tak to brzmi.

ocenił(a) film na 6

A czy Jezus i Maryja nie byli Żydami? :)

Ty tak na serio?
Czy mistrzowski trolling odstawiasz?

użytkownik usunięty
KOKAINKA

Nordyckie stworzonka mitologiczne nie mają tu nic do rzeczy.

"Zobaczymy, czy się będziesz śmiać, jak będziesz się w nocy budzić i będziesz czuła, że ktoś Cię dusi"

to się paraliż senny nazywa.
(y)

użytkownik usunięty
KOKAINKA

Tak? Również, jak przy uczuciu duszenia pojawiają się ślady pazurów na szyi same z siebie i czuje się swąd spalenizny?

użytkownik usunięty

Ignorancja rzeczy, o których nie ma się pojęcia jest przerażająca...

idid

Przede wszystkim spójrzmy na to, że czwarta część nie była w ogóle w zamiarze.
W zamiarze część trzecia miała być ostatnia. (i była dla tych, którzy nie uznają czwartej części jako kolejnej w serii - na przykład ja ;)

A teraz wytłumaczenie zakończenia TRYLOGII (nie patrząc na "część czwartą")
Owszem - żeby CAŁKOWICIE zgładzić Antychrysta potrzebne były wszystkie sztylety.
Jeden sztylet uśmiercał tylko ciało. Bez ciała Damien nie mógł dokonywać tego co robił i tego co miał w planach. Zesłany był w postaci ludzkiej tak jak Jezus i miał robić to samo tyle, że w drugą stronę ;)
Kate zabiła Damiena fizycznie używając jednego sztyletu jednak jego dusza (albo raczej duch) wciąż istnieje. Bóg i Szatan też nie mają ciała a istnieją (dla tych, którzy w nich wierzą). To było coś na zasadzie Jezusa - on też został zabity fizycznie, ale to nie znaczy, że już nie istnieje.
Zło nie zostało całkowicie usunięte ze świata, a zabicie Bestii wszystkimi sztyletami oznaczało nie tyle pokonanie Szatana, ale zgładzenie jego syna, który miał siać zniszczenie, spustoszenie i doprowadzić do władzy swojego ojca. No cóż - według prawidłowego rozumowania filmu Damien umarł tylko cieleśnie.

W filmie Jezus miał się narodzić ponownie. Antychryst też może bo przecież jego duch jest teraz z ojcem - nie został całkowicie zgładzony. I tym kierował się zapewne Harvey Bernhard kuszony pieniędzmi za stworzenie scenariusza kolejnej części.

Rozumiemy? :)

ocenił(a) film na 6
Black_Mermaid

Oj doszukałaś sie posta, ktory napisalem lata temu.
Rozumiemy, dzieki za wyjasnienie.

idid

Wiem, wiem ;)
Napisałam dla tych, których wciąż trapi zakończenie :)

użytkownik usunięty
Black_Mermaid

Jak jeszcze ten diabeł jest do wypędzania to mogę przyjść i spróbować swoich sił :D, egzorcystą nie jest ale czosnek potrafię zaparzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones