PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8370}

Oni żyją

They Live
6,9 24 225
ocen
6,9 10 1 24225
6,9 16
ocen krytyków
Oni żyją
powrót do forum filmu Oni żyją

Matrix

użytkownik usunięty

W MATRIX'IE MORFEUSZ MÓWI DO NEO "NIEKTÓRZY LUDZIE SĄ TAK UZALEŻNIENI OD SYSTEMU ŻE BĘDĄ GO BRONIĆ

ocenił(a) film na 7

Niektórzy? Raczej wszyscy... Przynajmniej jeśli mówimy o czymś, czego nie widać, bo polityka czy gospodarka może mieć sceptyków, ale jeśli mówimy o niewidzialnej władzy i manipulacji, to "normalni" ludzie w konfrontacji z prawdą tylko nas wyśmieją, bo przecież oni razem z całym "normalnym" światem wiedzą lepiej... Mój brat mówi tylko: "Idź sobie jeszcze na goglach poczytaj" xd No niestety, niektóre mózgi są zbyt zmielone do prawdziwej egzystencji.

ocenił(a) film na 8
luk11c4

co prawda to prawda :)

ocenił(a) film na 9
luk11c4

I masz mądrego brata. Gratuluje. Gdyby nie internet nigdy nie poznał byś "prawdy".

ocenił(a) film na 7
krx01

Czy ja wiem, madrosc zyciowa polegajaca na spozywaniu duzej ilosci alkoholu i innego typu uzywek o ktorych nie powinno sie mowic na glos to taki sredni model na zycie. Jesli to jest lepsze niz rozwijanie sie, poszerzanie swoich horyzontow, to chyba rzeczywscie bladze.

Ale rzeczywiscie, co ja sie przejmuje tym, co pisza w internecie, przeciez edukacja seksualna dla 6-cio latkow w ameryce, wojna za wojna w azji, niemozliwy syf w polsce, ktorego nikt sie nie pozbywa i wiele innych rzeczy, z ktorych nie zdal bym sobie sprawy tylko biernie ogladajac "wiadomosci" i podobne im inne "obiektywno-tworcze" programy, po ktorych oglada sie filmy albo glupie seriale sa jedyna mozliwa droga pojscia w tym swiecie(zamiennie z zapijaniem ryja na popijawach). Czyz nie?

Jak mowil senatorJay Rockefeller - internet nidy nie powinien powstac - jak to zinterpretowac, sam sobie dopowiedz.

ocenił(a) film na 9
luk11c4

No może faktycznie nie trafiłem i nie masz najmądrzejszego brata. Ale zastanów się co byś robił i gdzie byś był bez właśnie tego internetu.
Czytając bzdury i głupoty jakie tu wypisujesz wydaje mi że dość sporo czasu poświęcasz na jego "studiowanie" i odkrywanie wiadomości o których nikt inny nie wie.
Jest wiele takich stron stworzonych specjalnie dla ciebie bo to nowy rodzaj czytelników a potrzeby trzeba zapewniać. Chciałbyś aby inni przejrzeli na oczy ale powiedz jak wykorzystujesz "wiedzę" która posiadasz. Służy ci?

ocenił(a) film na 7
krx01

Dla jednych obecny kierunek swiada, to cale wyzwolenie seksualne, laski swiecace piz*ami na kamerkach internetowych, wojny o rope, wybieranie drugi raz na kadencje tego samego beznadziejnego rzadu, itp sprawy to dla jednych glupota, a dla innych jednak znak, ze cos jest nie tak, jesli ciebie interesuje hedonistyczne zycie, to twoja sprawa. Ale oczywiscie twoj swiatopoglad jest lepszy, twoje sprawy to nie glupoty, oczywiscie, powinienem sie w tym miejscu kajac i przepraszac za strate twojego cennego czasu.

Ale teorie spiskowe sa oczywiscie smieszne, bo jakie maja byc dla "normalnych" ludzi(ciekawe co to znaczy normalnosc - byc takim jak wszyscy? Moze to jest wlasnie nie normalne?) i tylko tacy madrzy ludzie jak ty umieja je deprzec i sie z nich smiac, bo sa niedorzecne dla twojego ogromnego intelektu. Telewizja klamie, a ty postepujesz tak jak ona i to wysmiewasz, czyli wyszlo na moje;d Jest takie slynne powiedzenie - 90%ludzi jest glupich, jak dla mnie, bo postepuja wedlug mentalnosci stada, co i ty prezentujesz wysmiewajac mnie.

Tak, ta wiedzia mi sluzy, pozwala oddzielic dobre od zlego, rozpoznac zaklamanie i manipulacje, ktorej bylem poddany od dziecinstwa i indoktrynowany w szkole. A ty mi powiedz, jak ty wykorzystujesz wiedze ktora posiadles w szkole sredniej? Bo zakladam, ze 80% tego poszlo sie je*ac.

luk11c4

Pierd*lą głupoty o wolności jednostki, a kiedy już zobaczą naprawdę wolną jednostkę to są przerażeni.

Dokładnie ten cytat przypomniał mi się podczas oglądania :)

Niektórzy są tak uzależnieni od teorii spiskowych, że będą ich bronić za wszelką cenę.
Nie wolno przeginać w żadną stronę.
Jak widzę tych wszystkich "świadomych", którzy nazywają innych bydłem (nawet nie znają tego "bydła"!), to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Teuer

im dłużej żyję tym bardziej dostrzegam, że tylko teorie spiskowe trafnie opisują zjawiska na świecie. jednym z największych mitów jest praworządna i krzewiąca demokrację funkcja USA na świecie. polecam poczytać jakąś książkę o "ekonomicznych mordercach". gdy ten jeden fundamentalny mit runie w czyimś mózgu to świat już nie będzie taki jak telewizja go kreuje. pozdrawiam nonkomfornistów.

ocenił(a) film na 7
dariogee

Wynalazca telewizora, czy tez sieci telewizyjnej powiedzial, ze ten wynalazek nie przetrwa proby czasu i po jakichs 30-40 latach odejdzie w zapomnienie, ale okazal sie tak dobrym masowym hipnotyzerem, ze jak widzisz zajmuje niekiedy, albo raczej przewaznie kolejnego czlonka rodziny i praktycznie nie znajdziesz domu bez tego urzadzenia... Ale teorie spiskowe to ciezki temat, bo kazda informacja jest "skazona" dezindormacja, niestety trzeba dlugiej pratyki, zeby odroznic mity od prawdy, no chyba, ze chodzi o oczywiste zjawiska takie jak wojna albo np to, ze swiatem rzadza bankierzy albo ci, ktorzy za nimi stoja a jedyne okreslenie, jakim nazywamy ten caly bajzel to oslawione "illuminati" przez ktore nas wysmiewaja ;( ;p

luk11c4

Świat kręci się wokół kasy i to jest jedyny motor napędowy tego świata. Nie ma troski o obywateli i sprawiedliwej władzy. Każdy ,,rządzący" leci na dolary i dla dolarów robi wszystko, jak nie teraz to za jakiś czas.. Każdy to wie, lecz mimo to ludzie dalej się łudzą że np.Obama czy mister Tusk itp. im pomogą... Ale co zrobić.

luk11c4

"...jakim nazywamy ten caly bajzel to oslawione "illuminati" przez ktore nas wysmiewaja.." ziomek propsy za ten końcówke, nie ma co ale oni nas wyśmiewają tym całym ILLUMINATI, a te właśnie illuminati jest po to żeby nam oczy mydlić, że nie którzy chcą rządzić światem. jeszcze raz props, a myślałem, że tylko ja tak myśle hehe.

ocenił(a) film na 7
weedhead

Chyba nie doroslem do takiego poziomu slangu, albo z niego wyroslem, bo nie nie kumam;p Illuminati jest prawda, ale nie wiem do konca jak to wspolczesnie funkcjonuje, ale historycznie ma swoje za uszami. Wspolczesnie chyba jednak jest uzywane potocznie, niezbyt adekwatnie, obecnie, w sferze religijnej wypadalo by to nazywac satanizmem, a w sferze ekonomicznej Zydowskim bankierstwem, jedynie w sferze spolecznej nie ma lepszego odpowiednika niz illuminati - to wszystko laczy sie w piramide - znowu illuminati - a tak naprawde mniej popularna nazwa to "komitet olymphians". Illumiati nie jest wymyslone, jest co najwyzej zbyt powszechnie i zle uzywane, mozna powiedziec - przerost formy nad tescia. Sympatykow teorii spiskowych jest wielu, a jesli ty sam na takie spostrzezenia wpadles, to gratulacje, sam wiesz, ze to prawda, a nie wyuczony spisek.

ocenił(a) film na 10

Całe szczęście, że coraz więcej się przebudza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones