PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36675}

Ono

6,3 6 280
ocen
6,3 10 1 6280
4,8 6
ocen krytyków
Ono
powrót do forum filmu Ono

tego filmu byla corka autorki ksiazki. ksiazka wydana w 2003r , a film nakrecono w 2004r. trudno sie odniesc do tego, co bylo najpierw- film czy ksiazka. i czy jedno jest adaptacja drugiego, czy moze byl to wspolny pomysl- jakis temat, gdzie kazda z pan postanowila "opowiedziec" go po swojemu . wazny jest natomiast glowny watek, relacje glownej bohaterki z rodzicami, i jej zmiana do ONO. podobne zakonczenie. bardzo rozniacy sie obraz zarowno ksiazki do filmu i filmu do ksiazki, ale na tym to wszystko polega. czy wierna adaptacja bylaby tym samym?? przeczytac ksiazke, a potem ze 100% dokaldnoscia obejrzec to na ekranie?? poza tym kazdy czytelnik ma swoja wyobraznie, swoj rozum i kazdy "wyczytuje" cos innego czy zwraca uwage na inne szczegoly. dla mnie zarowno ksiazka jak i film sa tak samo dobre. wciagajace. na poczatku plulam sie na to, ze to nie to samo co w ksiazce, ze film idzie nieco po lini prostej przez co wydaje sie troche nudny, ale najwazniejsze, ze zachowal glowny watek- ciaza niechciana. zmiana w psychice dziewczyny. jej narastajaca milosc do dziecka. mimo jej trudnej sytuacji zyciowej- braku milosci i wsparcia ze strony matki, bliskich jej osob, postanawia urodzic ONO.
troche krzywdzaca jest nota tego filmu. dobre zdjecia, dobra muzyka, dobrze pokazany temat filmu, dobra gra aktorska. moze ciut nudny, ale wkoncu to nie jest film sensacyjny tylko dramat obyczajowy. W temacie dalam mu 7+, i moim zdaniem na tyle zasluguje za caloksztalt, a 10 i wiecej za to, ze glowna bohaterka nie usunela ONO.
Podobnym filmem do ONO jest film BELLA meksykanskiej produkcji bardzo skrytykowany w tym serwisie- nazwany katolicka propaganda tylko dla tego, ze dystrybutorem w Polsce bylo stowarzyszenie chrzescijanskie. i zastanawia mnie, czy jak ONO mialoby logo na plakatach chrzescijaskiego stowarzyszenia czy dostaloby zlote lwy. co do glownego watku filmu BELLA, jest podobny. dziewczyna zachodzi w ciaze, ale jej swiat ulega zmianie i z planow aborcyjnych pozostaje tylko wspomnienie, bowiem postanawia urodzic. czyz nie podobne?? ONO nie zostalo okrzykniete propaganda katolicka, dostalo nagrody, wydanie filmu na dvd a przeciez nie wiele rozniacym sie film tematycznie BELLA juz tak. I bella nie byla wyswietlana w calej |Polsce w kinach, bo ludzie z Lodzi jechali do katowic na jego seans- notabene bodajze az cale dwa. i nie sadze aby film ten zostal wydany na dvd. swoja premiere w swiecie mial w 2006r a w polsce pod koniec 2010. i czy znjadzie sie odwazny , aby nazwac pania Malgosie Szumowska czy pania Terakowska , ze w swoich "dzielach" stosuja katolicka propagande?


ocenił(a) film na 8
kam80

Najpierw był film, a zafascynowana pomysłem córki Terakowska zdecydowała się opowiedzieć historię po swojemu trzymając się tylko jednego punktu - młoda dziewczyna w ciąży, nie chce usunąć, bo przypadkiem dowiedziała się, że dziecko może słyszeć będąc dalej w brzuchu matki. Jeśli chodzi o "katolicką propagandę" to myślę, że obie są jak najdalsze od tego, owszem, bohaterka postanawia urodzić dziecko, ale bynajmniej nie z pobudek religijnych, zresztą i Terakowska i Szumowska mają (miały) dość liberalne podejście do życia i myślę, że nie o propagowanie jakichś wartości tu chodzi, a raczej o ogólną refleksję nad losem młodej samotnej matki (i jej otoczenia) i tym jak może wyglądać jej życie. Ale zgadzam się, że film bardzo dobry, zresztą jak i książka=)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones