PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 284
oceny
6,5 10 1 34284
5,0 3
oceny krytyków
Opór
powrót do forum filmu Opór

:(

ocenił(a) film na 2

historii się na nim nie nauczymy

ocenił(a) film na 1
wirro

zapamiętaj raz na zawsze ... wszystkie filmy o ''bohaterskich'' Żydach i najczęściej zrobione przez Żydów mają nauczać ''historii'' debili zza oceanu. A w jaki sposób ? Przekłamany i dopasowany do poziomu odbiorców vide nasza wspaniała koszerna Gazeta Wyborcza. Prawda boli, ale niestety trzeba podnieść głowę i powiedzieć pewnym rzeczom NIE. Stop ignorantom !!!!

Cobra_Choke

Pytanie tylko, kto jest tym ignorantem? Czy nie ten może, kto chce się uczyć historii na podstawie hollywódzkich filmów przygodowo-wojennych?

hauser

Świetna riposta - wielki plus.

hauser

Ty jestes ignorantem jesli nie wiesz i nie chcesz zrozumiec, ze z takich wlasnie produkcji wiekszosc tych spoleczenstw zachodnich czerpie "wiedzę".

Nie tak dawno robiono badania wsrod brytyjskich nastolatkow pytajac ktora z wymienionych postaci jest fikcyjna a ktora historyczną:
Winston Churchill większość wytypowała jako fikcyjną.
Conan Barbarzynca wskazala wiekszosć jako istniejącą naprawdę.

Ignorancie...

commotio_cerebri

Czemu ja jestem ignorantem? Bo sam wiedzę historyczną czerpię z książek historycznych, nie z filmów hollywódzkich? Jesteś nielogiczny, nie widzisz tego?

ocenił(a) film na 5
wirro

słaby film myślałem że jest tu zachowane kawałek historii z początku miałem nadzieje na dobre kino ale po czasie typowy schemat bunt dziecko wszystko do przewidzenia

wirro

To na czym mamy się uczyć tej historii? Na "Krzyżakach" czy "Panu Wołodyjowskim"? Czy te filmy uważasz za obiektywne? Film pokazał nieznany fakt z czasów II wojny i pokazał w sposób ciekawy i bardzo realistyczny. Nie lubię tematyki wojennej, ale ten film był naprawdę udany, a Craig zagrał znacznie lepiej, niż w "Bondzie". Ocena zdecydowanie zaniżona, dlatego daję 10/10 z serduszkiem.

ocenił(a) film na 1
Franio

Najpierw dowiedz się kim byli bracia Bielscy i co robili w tych lasach tak naprawdę i z okolicznymi polskimi wsiami, a potem mówcie o historii. Tu chodzi o to, że ten film gloryfikuje zbrodniarzy i nic poza tym.

Cobra_Choke

Przeczytałem wszystko, co mogłem o Bielskich i wychodzi na to, że robili dokładnie to samo, co wszyscy inni partyzanci. Wiadomości o ich współudziale w zabijaniu polskiej ludności są pomówieniami, pozbawionymi dowodów. Nie rozumiem, dlaczego nazywa się ich tutaj zbrodniarzami, czy dlatego, że zabijali Niemców?

Cobra_Choke

Popieram przedmówcę - odsyłam do historii polskiej wsi o nazwie Naliboki.
Gdzie ów heros Bielski ręce w polskiej krwi umoczył po łokcie.
Z sowieckimi przyjaciółmi.

wirro

Ten sam reżyser wyprodukował "Ostatniego Samuraja" który został w Japonii wyśmiany.

LeoRex

A co to ma do rzeczy? Wajda też zrobił film "Katyń", który został wyśmiany przez krytyków, również polskich.

ocenił(a) film na 1
Franio

film został wyśmiany bo zrobiony tandetnie, ale to nie było sajens fikszyn jak Ostatni Samuraj. Rozumiesz ?

Cobra_Choke

Wydaje mi się, że to ty wielu rzeczy nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 1
Franio

rozjaśnij.

Cobra_Choke

Nie chce mi się, bo to strata czasu.

ocenił(a) film na 1
Franio

więc jak nie masz argumentów to na przyszłość się nie udzielaj bo pseudo-yntelygentów szpagatowych to mamy w tej zasranej POlsce aż nadto.

Cobra_Choke

W naszej kochanej Polsce to za dużo mamy pseudo-faszystowskich pseudo-patriotów. Jak ci się Polska nie podoba to wyjedź do Rosji albo do Albanii.

Franio

No to wracaj do lekcji franek !
A jak ci nie podoba sie Polska taka jaką jest, zjezdzaj na Kamczatkę. ;d
Już tam ci wyłożą prawdziwą historię Polski :D

commotio_cerebri

Skoro "franek", a nie "Franek", kto do szkoły winien wrócić z nosem na kwintę? ;)
Na Kamczatkę Cię nie wysyłam, doceń i podziękuj ładnie.

commotio_cerebri

"commotio cerebri" to wstrząśnienie mózgu. Wybrał sobie doskonałą nazwę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones