PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 284
oceny
6,5 10 1 34284
5,0 3
oceny krytyków
Opór
powrót do forum filmu Opór

Wręcz przeciwnie. Zamiast oglądać martyrologiczną rzeź, widzimy ludzi, którzy są w stanie
przeciwstawić się holokaustowi. Ofiary zamieniają się w wojowników, którzy umierają z
bronią w ręku. To coś bardzo budującego po licznych dziełach skupiających się na oddaniu
bezradności ofiar nazizmu w rodzaju "Listy Schindlera".

Podobnie jak w przypadku polskiego narodu, tak i Żydzi pokazują iż ich kultura i wartości
nie zginą tak długo jak żyją ich członkowie i że są w stanie się bronić do końca.

Niestety, co smutne, na tym forum pojawiły się liczne głosy ideologicznych spadkobierców
nazistów, którzy nazwą wszystko kłamstwem. W ich oczach Żydzi to nic więcej niż szkodniki.

Bardzo to przykre i biorąc pod uwagę dzisiejszą pozycję Izraela w świecie, a pozycję Polski
dostrzegam tu element uzasadnionej, acz niskiej zawiści.

i_tichy

No właśnie, smutne jest to, jakie poglądy panują wśród części polskiego społeczeństwa. Czysty nazizm po prostu! Nie mam szczególnej sympatii do Żydów, ale taka nienawiść do nich mnie po prostu zmroziła. Poznałem osobiście kilku Żydów w Polsce i nie byli oni ani lepsi, ani gorsi od Polaków. Byli po prostu normalni i zwyczajni. Ciekawe, czy ci antysemici na forum znają osobiście chociaż jednego Żyda? Wątpię.

A pozycja Izraela na świecie nie jest raczej do pozazdroszczenia. Polska jest w o wiele lepszej sytuacji.

i_tichy

Nie no mistrzuniu teraz to pojechałeś na maksa z tymi stwierdzeniami, że kto uważa ten film za kłamstwo historyczne jest spadkobiercą nazistów. Ja np. nazistą nie jestem i daleko mi do tego, a uważam, że film jest zdecydowanie łgarstwem. Ludzie pisząc "kłamstwo" mają na myśli gloryfikowanie w tym filmie Bielskich, którzy w rzeczywistości byli bandytami i mordercami dokonujących rzezi na polskich wioskach. Radzę sięgnąć do historii na temat Bielskich, a dopiero potem pisać i określać kto jest jakim "spadkobiercą".

ocenił(a) film na 7
i_tichy

Oglądnąłem film i muszę przyznać, że to dobra rzecz. Nie pozbawiona błędów i uproszczeń, ale oglądalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones