PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006712}

Operacja "Wilk morski"

Operation Seawolf
3,4 312
ocen
3,4 10 1 312
Operacja "Wilk morski"
powrót do forum filmu Operacja "Wilk morski"

Może i słaby...

ocenił(a) film na 3

... ale za to kiepsko zrobiony.

Nie, i to nie jest film pokroju "Polowania na Czerwony Październik". Jedynym podobieństwem jest to, że jest paździerzowy. Film jest zrobiony z efektów 3D, ale cały jest w 2D.

Mamy więc naszego wilka morskiego, którego główną cechą jest miłość do alkoholu i przez połowę filmu jest "odcięty". A jego rola ogranicza się do wydawania trzech poleceń na krzyż "wynurzenie", "zanurzenie" i "odpalić torpedę". Wydaje mi się że średnio rozgarnięty sześciolatek wie więcej o okrętach podwodnych niż ten wilk morski.

Antagonistą jest bliżej nieokreślony ktoś, którego rolą jest robienie zaskoczonej miny i wydawanie trzech poleceń na krzyż. No bo wiadomo że jak się kieruję flotą to wystarczy wydać rozkaz "zwiększyć ostrożność" oraz "atakować U-bota po wykryciu". Średnio ogarnięty pięciolatek byłby lepszym i konkretniejszym strategiem.

I to już w zasadzie wszystko o filmie. Coś-tam się dzieje: tu popłyną, tu wystrzelą, ale bez większego znaczenia dla fabuły. Amerykański żołnierz chce do mamy, niemiecki żołnierz chce do domu, kapitan idzie na dno z okrętem a dowódca osiąga przemianę duchową. Pod koniec filmu zapowiada się porządny twist, ale sądzę że dotyczyło do jakiejś sceny po napisach bo w fabule tego nie było.

Na szczególną uwagę zwracają tu animacje 3D. Chyba jednak ktoś miał za mało czasu i przy renderowaniu nie pomyślano o detalach, więc obrazy morza i statków są do bólu sztuczne i sterylne. Okręty śmigają po wodzie niczym motorówki, statki po trafieniu kiwają się jakby ważyły góra 10 kilogramów a do animacji wybuchów wzięto chyba Commodore C64.

A na szczególne wyróżnienie zasługują tu anglojęzyczni aktorzy mówiący po angielsku z niemieckim akcentem. Na początku raz mówili po niemiecku, raz po angielsku, ale potem już nawet nie udawali, więc możemy się raczyć potworkami typu "we must atakiren New York, herr kapitan, so torpedo schluss!".

ocenił(a) film na 6
zmechu

Ten film bedzie 11.07.2023 o 20 na Stopklatce

giovanni50

Wlasnie to czytam ogladajac film na Stopklatce 11.07.2023;)

Pan_Maciej81

Ja też

Pan_Maciej81

Właśnie to czytam 21.11.2023 oglądając na stopklatce.

ocenił(a) film na 3
giovanni50

Właśnie oglądam ten film.

ocenił(a) film na 6
Zen2019

zapomniałem o nim !!!

ocenił(a) film na 3
giovanni50

Może jeszcze będzie jakaś emisja w niedługim czasie.

ocenił(a) film na 6
Zen2019

Tak będzie 03.09.2023 15:45 Stopklatka

ocenił(a) film na 3
giovanni50

Rozumiem, to będzie Pan miał okazję, żeby obejrzeć.

ocenił(a) film na 4
zmechu

Twoja recenzja zachęciła mnie do obejrzenia tego filmu :-)

ocenił(a) film na 3
youaremybitchess

Jestem ciekaw opinii :)

ocenił(a) film na 4
zmechu

No raczej się rozczarowałem, taki miejscami bez sensu, jeżeli chodzi o motywację bohaterów. Myślałem że będzie bardziej absurdalny, przez co może będzie zabawny a on poprostu był nudny

zmechu

Zapomniałeś dodać że kapitanem jednego z okrętów alianckich jest murzyn (no jasne w tamtych czasach) i ma do tego okulary z antyrefleksem xD widać to po kolorze odbitego świateł w okularach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones