PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90819}

Opowiadanie

Storytelling
7,2 1 962
oceny
7,2 10 1 1962
7,2 13
ocen krytyków
Opowiadanie
powrót do forum filmu Opowiadanie

Młode nastolatki pieprzą się z kim popadnie, autorytet młodzieży to wykorzystujący młode dziewczyny burak, amerykańska rodzina mająca być spełnieniem „american dream” nie umie się ze sobą dogadać, nielegalna imigrantka zaharowuje się u nich do ostatniej kropli potu, a jedna patologia społeczna goni drugą – witajcie w demaskatorskim kinie Todda Solonzda !!

Słynny Amerykanin po raz kolejny bez skrupułów strzepuje kurz z fałszywego portretu amerykańskich nastolatków. Ci w przeciwieństwie do innych bezsensownych dziełek, nie mamią nas uśmiechniętymi twarzyczkami, pięknymi jak z obrazka. Młoda społeczność to bestie inteligentne, ale zagubione, osowiałe, często brzydkie (koleś z porażeniem mózgowym), które nie wiedzą co mają ze sobą zrobić. Już tylko za to obnażanie fałszerstwa należy się reżyserowi najwyższe uznanie !!

No i brawa za urwane zakończenia stawiające na otwartą kartę – szkolne epizody to tylko „rozwinięcie” i wycinek naszego życia, na którym świat się nie kończy. Inna sprawa, że Todd nie zaoferuje nam żadnego pocieszenia – później będzie jeszcze gorzej...

Obejrzyjcie – nie na darmo Todd określany jest mianem jednego z najlepszych amerykańskich twórców kina niezależnego. Warto !!

Moja ocena - 7/10

ocenił(a) film na 7
Grifter

Historia dosyć przeciętna, ale opowiedziana z pazurem - pierwszy wątek, i dziewczyna która przespała się ze swoim nauczycielem. Wiem, że powinienem nią gardzić i tak dalej... Ale zamiast tego czułem żal i współczucie. Naprawdę jest taka słaba, zagubiona? Co się stało? Podobnie jest z resztą wątków - chłopaku, który ma porażenie i kłóci się z dziewczyną. Dorosłego faceta, który dzwoni do dziewczyny z liceum i nie wie co powiedzieć. Wprawdzie wątek młodego syna i sprzątaczki to przegięcie, ale reszta miodna, mocna i dojrzała.

Odważne kino.


7/10. Za darmo na iplex.pl

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Ja wciąż żałuję, że nie nakręcono tego trzeciego opowiadania. Szkoda...
Widziałeś resztę Solondza? Polecam gościa. Sam muszę w najbliższym czasie obejrzeć jego najnowszy 'War During Lifetime'...

ocenił(a) film na 7
Grifter

Nie, to mój pierwszy. Dlatego go obejrzałem, by mieć rozeznanie. "Happiness" w planach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones