PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184285}

Opowieść kryminalna

Romanzo criminale
7,0 824
oceny
7,0 10 1 824
Opowieść kryminalna
powrót do forum filmu Opowieść kryminalna

un film senza palle

ocenił(a) film na 5

chistoria moze i ciekawa,a do tego na faktach ale nienajlepiej przedstawiona,czuc ze w filmie czegos brakuje i dlatego zamiast prawie 3 godzin dobrego kina trzy godziny zastanawialem sie czy nie lepiej bylo pujsc do pubu.

ocenił(a) film na 7
Pathryck

Może trzeba było pomyśleć o słowniku...

A film nie jest zły. Niezły jest dobór muzyki.
Może to nic odkrywczego, ale zgrabnie wpleciono w akcję wydarzenia (choć nie zawsze chronologiczne przedstawione) z 'wczorajszej' historii Itali. Mimo, że film jawi się jako krwawa jatka (i tu różni się od książki), to sądzę, że osoby, które obracają sie we włoskim kręgu kulturowym są chyba w uprzywilejowanej sytuacji potrafiąc wychwycić prawdziwe intencje autora książki, który poszczególnym bohaterom symbolicznie przypisał charakterystyczne cechy Włochów - dalekosiężne, choć niespełnione plany (Libanese), honor, żądzę zemsty (Freddo) czy życiową zaradność (Dandi).

ocenił(a) film na 5
Czarny_Piotrus

wprawdzie mam dysortografie ale za historie przez "ch" przepraszam wszystkich-ale wstyd!!

Pathryck

to mam rozumieć ze nie opłaca się oglądać tych 148 minut????????????

ocenił(a) film na 8
Pathryck

eee nie zgadzam sie z ta fala krytyki... Jesli ktos lubi gangsterskie klimaty bedzie zadowoliny. Ten film jest bardzo zyciowy, nie jest to bajka o wielkim swiecie, tylko cos takiego hmmmm co mimochodem toczy sie obok nas. Nie ma tutaj bohaterow, dobrych czy zlych, sa tylko ludzie o roznej konfiguracji cech, ktorzy kieruja sie swoistym kodeksem moralnym, tak charakterystycznym dla wloskiej mafii. Mnie osobiscie film bardzo sie podobal i moge go bez watpliwosci polecic.
pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones