PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817881}
6,8 577
ocen
6,8 10 1 577
7,0 6
ocen krytyków
Opowieść o trzech siostrach
powrót do forum filmu Opowieść o trzech siostrach

Za czym? Za czymkolwiek - byle nie za tym życiem, do którego z różnych powodów wracają trzy siostry. To gorzka bajka - mieszanka dramatu społecznego, łagodnego humoru i chwil zagrożenia. To historia pozbawionych edukacji kobiet, skazanych na pełnienie roli służących. Jest to też film niezwykły wizualnie - krajobrazy, wnętrze domu, co czyni go jakąś bajkową krainą umiejscowioną poza czasem, przepełnioną rozpaczliwie nieszczęśliwymi ludźmi i wesołą wariatką z zamiłowaniem do fikołków. Oglądało się to świetnie. Ale to tylko następny film o wykluczonych, biednych, niewykształconych, pozostających na marginesie, nie mających szans. Wiem, to ważny temat, ale co z tego wynika?

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Właśnie nic z tego filmu nie wynika , nie ma w nim żadnej nadziei ani pozytywnych aspektów. Żadnych. Ten obraz sponiewierał moje zmysly jak żaden inny. Bodajże jedynymi jasnymi stronami były tutaj zdjęcia i muzyka, naprawde przepiękna. Jednak zycie w tym surowym klimacie, gdzie zimą jest sie całkowicie odcietym od świata, nie jest już ani trochę pozytywne.
Film jednak dobrze się oglądało, mimo dośc błahej fabuły chętnie dałem się wciągnąć w tę smutną historię. Przed seansem raczej oczekiwałem jakiejś mądrej opowieści z tureckiej Anatolii, apoteozy prostego lecz zarazem nacechowanego pokoleniową mądrością życia. A dostalem obraz, w którym nikt (no, może poza dzieckiem) nie był zdrowy ani normalny. Bardzo ciężki film, nie polecam osobom z depresją czy tym o obniżonym nastroju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones