PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159777}

Opowieść wigilijna Myszki Miki

Mickey's Christmas Carol
7,6 8 983
oceny
7,6 10 1 8983
6,8 4
oceny krytyków
Opowieść wigilijna Myszki Miki
powrót do forum filmu Opowieść wigilijna Myszki Miki

Klimat w tym filmie jest niesamowity. Jak dla mnie arcydzieło. Szkoda, że tak mało znany. Nie jego wina, że powstał w burzliwych czasach;

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

'Burzliwych czasach'? Co masz na myśli ?

Tom_96

W latach 80 animacja Disneya przeżywała słabe czasy (np. "The Black Cauldron" wcale nie jest znany) i nikt nie zauważył gdzieś tam małej krótkometrażówki jaką jest "Opowieść..." :)

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

Mhm, rozumiem. Rzeczywiście, szkoda, bo film był świetny. Ja i moja siostra mieliśmy go na VHSie. Siostra do dziś wspomina że tylko dzięki niej wiedziała na lekcjach polskiego o czym była ,,Opowieść Wigilijna" : D.

ocenił(a) film na 9
bartekbasista

Niestety potem wytwórnię Disneya znowu spotkała zła passa (jak dla mnie). O co chodzi? już wyjaśniam, otóż w latach 2004-2008 powstawały raczej średnio lub bardziej nieudane produkcje. Chodzi też o to, że studio Walt Disney w 2005 roku zaczęło swoją przygodę z CGI filmem "Kurczak Mały", który dostał głównie mieszany odbiór mediów i widzów (ostatni rysunkowy film powstały przed nim było "Rogate Ranczo" z 2004 roku, która ode mnie dostało 2/10). Tak samo jak "Dżungla" z 2006 roku, która jest uważana za zrzynkę Madagaskaru od Dreamworks (Mimo, że wytwórnia Disney pracowała nad tym filmem od 1991 roku).
Dopiero "Księżniczka i Żaba" z 2009 roku i późniejsze filmy robione za pomocą CGI sprawiła, że Disney odzyskał dobrą passę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones