PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138786}

Opowieści księżycowe

Ugetsu monogatari
7,7 3 536
ocen
7,7 10 1 3536
7,8 11
ocen krytyków
Opowieści księżycowe
powrót do forum filmu Opowieści księżycowe

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Piękny, mądry i prosty film zawierający kilka smutnych prawd o człowieku.
Uniwersalne przesłanie, wielowymiarowa fabuła, doskonale skonstruowany scenariusz.
Wspaniała, wyrafinowana reżyseria. Typowa, japońska, nadekspresywna gra aktorska.
Istny majstersztyk! Na początku nieco pochłania i wciela ta senna atmosfera. Później zostajemy obudzeni gwałtownie ze snu. Są tu chwile grozy, doskonale budowany nastrój. A następnie czysta prawda, demaskacja bohaterów.
Nadal jestem pod wrażeniem tego filmu. Cudo!
Piękne, proste, prawdziwe.

KYRTAPS

Zachęciłeś mnie do obejrzenia.

Dziękuje

ocenił(a) film na 10
Zandarm

Tak, tak. Potwierdzam, ze to moje prywatne top 10 wszech czasów.

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

Mnie powalił najbardziej uniwersalizm tego filmu, mnóstwo prawd życiowych. To zaskakujące ile reżyser zmieścił w tym krótkim filmie. Rewelacyjne kino 9/10

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

A dla mnie wydał się trochę za prosty, za zwykły. W dodatku trochę prostolinijny czy wręcz familijny, mimo że tematyka tzw ambitna. 7/10

ocenił(a) film na 10
None200

Prosty ten film jest jak najbardziej - ot, taka baśń z morałem. Ale jak to jest opowiedziane i pokazane! Wysmakowane, oparte na japońskim malarstwie, zdjęcia, muzyka, kostiumy... No i te kilka scen z gatunku niesamowitych. Wszystko to sprawia, że ten film jest "szlachetnie prosty" ;-) Podkreślę, że dopiero za drugim obejrzeniem dałem się porwać.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Zgadzamy się zatem co do faktów(elementów,cech filmu) tylko inaczej je oceniamy ;)

ocenił(a) film na 10
None200

Na to wygląda

None200

Mam dokładnie te same odczucia. Patrząc na wysokie oceny filmwebowych znajomych spodziewałem się dużo więcej. Jednocześnie nie twierdzę, że jest to słaby film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones