PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138786}

Opowieści księżycowe

Ugetsu monogatari
7,7 3 545
ocen
7,7 10 1 3545
7,8 11
ocen krytyków
Opowieści księżycowe
powrót do forum filmu Opowieści księżycowe

Najlepiej z synchro do 23.975 fps.

W sieci znalazłem coś takiego:

{145}{294}/SREBRNY LEW ZA NAJLEPSZT FILM ZAGRANICZNY|/NA FESTIWALU W WENECJI W 1953 ROKU.
{450}{522}DAIEI|Przedstawia:
{700}{886}OPOWIEŚCI KSIĘŻYCOWE|/"Ugetsu Monogatari",|/czyli "Opowieści po deszczu, przy bladym i tajemniczym księżycu".
/.../
{3100}{3271}/Kontakt z XVIII-wiecznym pisarzem Uedą Akinarim|/stymuluje wyobrażenia o współczesnym człowieku.
{3330}{3464}/Tajemnicze zdarzenia w jego|/opowieściach potęgują te wyobrażenia.
{3805}{4008}/Historia ta dzieje się w okresie "wewnętrznych wojen",|/wczesną wiosną, na północnym brzegu Jeziora Biwa w prowincji Omi.

Literówka w pierwszej linijce świadczy, że autorowi nie chciało się swego dzieła sprawdzić żadnym automatycznym słownikiem

Natomiast ta linia

Kontakt z XVIII-wiecznym pisarzem Uedą Akinarim|/stymuluje wyobrażenia o współczesnym człowieku

rozwaliła mnie zupełnie. Stymulować to po polsku można łechtaczkę w czasie stosunku płciowego. Zajrzałem do napisów angielskich i okazało się, że chodzi po prostu o to, że

Tajemnicze opowieści Uedy Akinariego poruszają wyobraźnię współczesnego człowieka

Nie wiem też, czemu tłumacz dał te "wewnętrzne wojny" w cudzysłowie zamiast zwyczajnej wojny domowej. Żeby było bardziej tajemniczo?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones