PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 026
ocen
6,7 10 1 84026
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Nie jestem zbyt zorientowana bo nie czytalam ksiazek wiec mam do was pytanie - jacy bohaterowie pojawia sie jeszcze w nastepnych czesciach? (typu ksiecia kaspiana). Tak sie zastanawiam:)

Loolly

na pewno pojawi się przyszła żona K.K. i oczywiście Eustachy...
z Tego co pamiętam to na każdej wyspie poznają kogoś nowego...
ale może ktoś mądrzejszy uzupełni moją wypowiedź...

Loolly

pojawi sie dużo postaci np.pola,Julia,Digory,Arawis.Szasta,Eustachy...

ocenił(a) film na 7
thedagusia_13

no i Błotosmętek :D Jedna z lepszych postaci w serii :)

Rinoa_Sin

własnie kim jest Błotosmętek bo go sobie nie przypominam...ksiażki czytałam 5 lat temu??

thedagusia_13

Błotosmętek to błotowij, który pomoże Eustachemu i Julii odnaleść Riliana. Jest w 4 części. Z nowych jeszcze wuj Andrzej, ciotka Letycja, mama Digory'ego, pierwszy król i królowa Narnii, Korin, Rabadasz, Tisrok, różne zwierzęta i inni, których nie pamiętam.

Miss_Khan

dzieki za info:) tylko jeszcze jedno pytanie - kim jest eustachy? bo z tego co widze to wlasnie on bedzie w OZN:Podroz(...)

Loolly

sorki jest w opisie... kuzyn rodzenstwa - a po co go wlasciwie biora ze soba:P?

użytkownik usunięty
Loolly

myślisz ze z radością? Eustachy jest gorszy niż Edmund na początku! Edmund przynajmniej się nie wymądrzał tyle :/ Ale w sumie tą Eustachy też się poprawił :D Ale oni nie biorą go specjalnie... :D

dla mnie Eustachy był gorszy takie nieznośny ale plusem jest to że potem się zmienił:P

użytkownik usunięty
thedagusia_13

oczywiście...ale mam durne wrażanie, że Eustachy jakby zastępuje Edmunda, znowu jakiś zły chłopaka a potem dobry....zwłaszcza ot widać w "ostatniej bitwie" - Eustachy jest tam fajny (znaczy taki buntowniczy czy jak to nazwać D:) a Edmund taki zwyczajny......ciekawa jetem jak to rozegrają w filmie..

też jestem ciekawa...może Lewis upodobnił Eustachego do Edmunda..:D

Loolly

no właśnie czemu oni wzięli go ze sobą może dlatego że on był nieznośny..:/

thedagusia_13

nie wzięli. trafił tam, ponieważ siedział z nimi w pokoju, gdy.. 'zaczęło się przenoszenie do Narnii'.

Loolly

Czy moze ktos wie dlaczego Piotr i Zuzanna niby beda w tym filmie skoro nie ma ich w ksiazce?

Loolly

ja mysle ze piotr i zuzia są wymienieni jako aktorzy bo muszą pokazać ( jak to bylo w książce napisane)dlaczego edmund i łucja są u eustachego a nie u siebie w domu

użytkownik usunięty
karcia111

1. W książce się nie pojawiają tylko są wspomniani.
2. Aktorzy tych dwoje Pevensie potwierdzili, że nie grają w Wędrowcu".

Loolly

jeszcze mam pytanie kto to jest arawis i szasta( i w których częsciach się pojawiają) bo czytalam tylko częsci 1, 2, 3, 6

użytkownik usunięty
karcia111

Arawis - szlachcianka Kalomeraństwa (kraina na południe od Narnii, bez mówiących zwierząt, faunów, centaruów...), razem z mówiącą klaczą ucieka na północ do Narnii przez przymuszonym małżeństwem.
Szasta - syn biednego rybaka, który razem z mówiącym koniem Bri(ukradziony czy raczej uwolniony od jakiegoś wojownika) ucieka na północ do Narnii.


Tyle na wstępie, resztę doczytaj bo warto i sporo się zmienia :P


To są bohaterowie książki "Koń i jego chłopiec" (Koń-Bri, jego chłopiec-Szasta).


To moja ulubiona część!

PS: Akcja książki dzieje, się w czasie gdy Narnią rządzili Wielcy Królowie więc spotykamy Królową Zuzannę, Królową Łucję, Króla Edmunda - dorosłych władców!! :D

Loolly

Zapomnieliscie jeszcze o Zielonej Pani ;) Jak myślicie- to była Biała Czarownica ,,w przebraniu", jej alter ego, czy może całkiem inny Czarny Charakter (w tym wypadku zielony)??
Ja uważam, że to była Biała Czarownica- to było zawsze pierwsze skojarzenie. Poza tym ona ciągle ma ten sam cel- panować nad Narnią (tudzież usunąć wszystkich, którzy jej w tym przeszkadzają). Zastanawiałam się zawsze tylko- po co jej to całe panowanie?

użytkownik usunięty
Arbonne

większość złych charakterów na ochotę panować nad światem :D po co? Kto to wie, trzeba się ich spytać :D

mnie się jednak nie wydaje by to była Jadis (Biała Czarownica) bo została jednak pokonana...ale z drugiej strony czy top złote jabłko z ogrodu w "Siostrzeńcu Czarodzieja" nie miał jej zapewnić nieśmiertelności?

ocenił(a) film na 10
Arbonne

To nie była biała czarownica ^^ moim zdaniem była to kobieta z nią spokrewniona pochodząca z tego samego rodu.

użytkownik usunięty
Loona_

Możecie wejść do tematu:

http://www.filmweb.pl/topic/861766/Strona+fan%C3%B3w+Narnii.html

Chodzi o stronę zrzeszającą wszystkich polskich fanów....można by zrobić dzięki temu w przyszłym roku ogólnopolski zlot fanów Narnii :)

PS. Sorry za nie na temat ale robię to w dobrej sprawie :)

Co do pytania o jabłko, zapewniało ono nieśmiertelność ale chodzi tu o wiek. Mogła, żyć tysiąc lat i więcej ale można było ją normalnie zabić.

A co do tematu to poprostu ktoś z rozpędu wpisał czworo rodzeństwa :)

użytkownik usunięty
rz3zn1k

hmm...chyba że tak :D teraz to ma sens :D

Loona_

To nie była Jadis, Jadis ,już od dawna nie żyła, Zielona Pani to jakaś wiedźma nie wiadomo skąd.

ocenił(a) film na 7
Loolly

A w "Ostatniej bitwie" nowe postacie to m.in. osioł Łamigłówek, szympans Krętacz, ostatni król Narnii Tirian, jego przyjaciel jednorożec Klejnot, potwór Tasz, centaur Runwid, dobry karzeł Pogin, orzeł Dalwid, rycerz Emet.

Julia_20

Nie wiem jak wy ale ja nie mogę sie doczekać 'Siostrzeńca Czarodzieja' z jednego powodu-jest tam dużo Jadis i nie wątpie że Tilda pokaże swój 100% talent i zaangażowanie :)

Loolly

A tak w ogóle skoro nie jesteś "zbyt zorientowana bo nie czytałaś książek" to moze wartoby przeczytać?
polecam, bo to świetne książki:)

ocenił(a) film na 7
g_rzeczna

Świetne to za mało powiedziane:):):)
A co do nowych postaci, to jestem ciekawa jak będzie wyglądał Błotosmętek;D Mnie się on taki śmieszny wydawał jak czytałam książkę...
Albo Rilian. Wg mnie ciemne blond włosy, wysoki, dobrze zbudowany (ale nie żaden mięśniak, tak bez przesady...) Myślę, że w filmie będzie ładny xD Nie pamiętam czy w "Srebrnym Krześle" był jakiś opis wyglądu Riliana...

Julia_20

Było tylko że wyglądał jak Hamlet, na ilustracjach miał właśnie ciemne blond włosy i był dość przystojny, w końcu to syn Kaspiana :P

silmarien

g.rzeczna - juz mam za soba 2;) ale jakos mnie nie zachwycily, moze dlatego ze zaczelam od filmow, nie wiem, zobaczymy jak bedzie z 3:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones