PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 005
ocen
6,7 10 1 84005
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Trudno ocenić mi ten film, nie tylko dlatego, ze długo na niego czekałam i lubię narnijskie książki. Problem polega głownie na tym, ze bardzo, ale to bardzo zmieniono treść. Niektórych wątków w książce w ogóle nie ma, inne niestety usunięto - a szkoda, bo wiele wnosiły do calości i podnosiły jej wartość. To, co zostało w filmie, to sympatyczna opowieść fantasy, jednak takiego przekazu jak książka już niestety nie ma. Wiele przez to stracił. Gdybym miała ocenić "Podróż" jako osobny, niezwiązany z książką film, to dam 7. Jeżeli jednak miałabym oceniać go jako adaptację książki Lewisa, to niestety nie mogłabym dać więcej, niż 5. Sfera wizualna i przygodowa ocalała, ale reszta niestety już nie.

Szarobure

Nie pokazali Wyspy Głosów tak, jak powinni.
W książce było tak:
http://www.wallsave.com/wallpapers/2560x1600 /sunny-tree-trees-alley-road-green/2880038/sunny-tree-trees-alley-road-green-pat h- peaceful-pretty-sky- splendor-view-2880038.jpg
(zlikwiduj spacje)
A pokazali tak:
http://i1.cdnds.net/10/45/550w_movies_dawn_treader_1.jpg

Epoxide

Jakby co, to są cztery spacje.

Szarobure

Bardzo szkoda, że właśnie tak dużo rzeczy pozmieniali. Teraz ciekawe jak wypadnie "Srebrne krzesło".

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Oglądamy film albo czytamy książkę. Ja wole oglądać film.

bytrek

Nie da się tak oddzielić białka od żołtka. :)

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Rzucanie sloganami nic nie pomorze.

bytrek

Ale użycie metafory pomoże zrozumieć o co mi chodzi :)

ocenił(a) film na 7
Szarobure

Mnie strasznie irytowała zmieniona chronologia odwiedzanych wysp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones