PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8411}
7,6 5 357
ocen
7,6 10 1 5357
Orzeł
powrót do forum filmu Orzeł

Odnowienie

ocenił(a) film na 8

Ten film powinien się w końcu doczekać rekonstrukcji cyfrowej i pokolorowania. To by było coś.

Kruchy_4

na you tubie jest po rekonstrukcji cyfrowej,ale niestety czarno-biały

ocenił(a) film na 8
pawelk1504

Dzięki bardzo, dzisiaj na pewno sobie obejrzę porządne Polskie kino nawet czarno białe :)

Kruchy_4

ja dziś oglądałem z wielką przyjemnośćią,a i parę innych starszych ciekawych Polskich produkcji można na you tubie znalezć.

ocenił(a) film na 10
pawelk1504

Niestety??! Chwała Bogu!!! Kolorowanie takich filmów to zbrodnia! Tracą cały klimat!!! Rekonstrukcja cyfrowa i owszem, kolorowanie zdecydowanie NIE!

MIR66

no ja uważam inaczej,bo SAMI SWOI nic nie stracił na koloryzacji,tak jak i JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ,ale rzecz gustu...

ocenił(a) film na 10
pawelk1504

Mam kilka powodów aby nie tolerować koloryzacji filmów. Po pierwsze kiedy film w zamyśle ma być czarno biały inną skale przywiązuje się do scenografii, zdjęć, oświetlenia (chodzi o grę cieni , gra kolorów jest nie istotna ) z reguły po koloryzacji takiego filmu traci on cały klimat i plastyczność ( kto oglądał pokolorowaną "Psychozę" to wie o czym mówię).
Po drugie film zwłaszcza stary z małą skalą szarości wygląda sztucznie, a poza tym kolory są tylko dziełem przypadku (bo nikt chyba nie pamięta jaki kolor skarpetek miał James Stewart w "To wspaniałe życie").
Co innego natomiast cyfrowa rekonstrukcja filmu. Oglądałem ostatnio "Metropolis" w HD. Coś fantastycznego! Oczywiście zgadzam się że to rzecz gusty ( nawet rekonstrukcja ma swoich przeciwników) Niektórych denerwują trzaski na winylowych płytach, inni je uwielbiają.

MIR66

bardzo dobra argumentacja.

Kruchy_4

Dzis na Stopklatce lecial w wersji zrekonstrowanej cyfrowo. Na szczescie zostawili go w wersji czarno-bialej ;)

ocenił(a) film na 8
CyboRKg

Oglądam na Stopklatce :)

ocenił(a) film na 10
Kruchy_4

Rekonstrukcja tak, kolorowanie nie.

Kolorowane powinny być po rekonstrukcji tylko komedie i kino familijne a więc produkcje które potrzebują koloru dla odpowiedniego radosnego pozytywnego wydźwięku.

Kolorowanie dramatów absolutnie nie, z powodów które MIR66 już podał.

Swoją drogą koloryzacja Samych Swoich i Jak rozpętałem II wojne powinna być zrobiona na nowo, po uprzedniej rekonstrukcji oraz bardziej dokładniej z użyciem dużo większej palety barw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones