PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30830}
7,8 24 132
oceny
7,8 10 1 24132
8,6 40
ocen krytyków
Osiem i pół
powrót do forum filmu Osiem i pół

Swojego czasu, w połowie lat 60', studenci wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, oglądali film "Osiem i Pół" w kinie Filmówki. Po projekcji tego filmu, na sali panowała absolutna cisza. Wszyscy przyszli reżyserowie, a wśród nich sam Krzysztof Kieślowski (w którego autobiografii znalazłem opis tejże sceny), milczeli porażeni geniuszem Federico Felliniego. Dla mnie taka rekomendacja filmu wystarczyłaby za milion recenzji. I żadna negatywna opinia nie zniechęciłaby mnie do obejrzenia go. A teraz, kiedy widziałem go już kilkakrotnie, mogę jedynie zgodzic się z tamtymi ludźmi sprzed ponad pół wieku: ten film jest arcydziełem, a Federico Fellini był geniuszem. Ot co.

ocenił(a) film na 10
the_boutique

Nie masz racji gdyż nie minęło jeszcze "ponad pół wieku".

ocenił(a) film na 10
guido8i05

O rany, jaki truizm :/ Otóż, chciałem poprawiac się zaraz po napisaniu swojego posta, ale stwierdziłem, że nikt nie przyczepi się do takiego szczegółu. Jak widac, ktoś zawsze musi dorzucic swoje 3 grosze, chocby na siłę. Gratuluję celnej uwagi.

ocenił(a) film na 10
the_boutique

Dziękuję, będę czuwał.

(.wósipw upyt oget einaimśyw ulec an łaim sipw indezrpop jóM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones